FilmGenelKitapSinema

The Sun is Also a Star Filmine Dair

Daha önce kitap olarak yayınlanan ve benim de yorumladığım The Sun is Also a Star yani Güneş de Bir Yıldızdır kitabı önümüzdeki günlerde, aslında tam olarak 17 Mayıs günü film olarak vizyona giriyor.

Daniel’i canladıran oyuncunun adı Charles Melton. Kitaptaki karaktere uygun olarak yarım da olsa kore geni taşıyor. Amerikada doğup büyümüş Cherokee ve kafkas genlerine de sahip oyuncu Riverdale yapımıyla da biliniyor.

Natasha karakterine hayat veren oyuncu da Yara Shahidi. Amerikan- İran melezi. 2000 doğumlu genç oyuncu aynı zamanda model ve de aktivist. Ayrıca Harvard Üniversitesinde öğrenim görmekte. Daha önce birçok başarılı yapımda yer almış.

Filmin konusu kısaca;

Natasha: Ben bilime ve gerçeklere inanan bir kızım. Kadere, alın yazısına, hele asla gerçekleşmeyecek hayallere inanan biri değilim. Kalabalık bir New York sokağında tatlı bir çocukla tanışıp ona aşık olacak bir kız hiç değilim. Ailemin Jamaika’ya sınır dışı edilmesine on iki saat kalmışken hem de. Ona aşık olmak hiç de bana göre değil. Daniel: Ben her zaman iyi oğul, iyi öğrenci oldum. Ailemin beklentilerini karşılamaya çalıştım. Asla bir şair ya da hayalci olamadım. Ama onu gördüğümde tüm bunları unuttum. Natasha beni kaderin olağanüstü planları olduğuna inandırıyor, ikimiz için de. Evren: Yaşadığımız her şey bizi tam da bu ana getirdi. Önümüzde milyonlarca gelecek var. Acaba hangisi gerçekleşecek?

Aslında bu kitabın arka kapağındaki yazı. Sizi fragmana yönlendireyim direk;

Not: Bu film, biraz da yazar Nicola Yoon’un kendi hikayesi sanırım. Bilmeyenler için kendisi siyahi ve eşi koreli. İkisi de yazarlar ayrıca. Bir kızları var ve çok tatlı bir aileye sahipler.

About author

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.
Related posts
DiziGenelSinemaWonhonland

En iyi 10 Marvel Dizisi

DiziGenelSinemaWonhonland

Kore Dizisi Önerileri (2019)

GenelKitapWonhonland

The Wicked King - Holly Black (Kitap Yorumu)

GenelKitapWonhonland

Bloodwitch - Susan Dennard (Preview Excerpt Yorumu)

Bizimle Yazmak İster Misin?
Mail ile kendini tanıtman yeterli :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir