The Kissing Booth

The Kissing Booth, bir netflix filminden önce, internet ortamında yazılan bir kitaptı! Sonra basılı bir kitap oldu tabii.

Tanıdık geldi mi?

Evet! Çünkü bu da bir kötü çocuk hikayesi sayılır. Ancak aşktan önce arkadaşlık!

Aynı gün aynı yerde doğmuş, kardeş gibi büyümüş iki kişiden bahsediyoruz.

Lee ve Elle.

Annelerinin de bff olması durumu eeepey tesadüfi yapıyor ancak 16 yaşında bir kız tarafından yazılmış, klişelerle dolu bir lise romantizminde elbette bolca tesadüf olmak zorunda.

Zaten filmin ne kadar dahiyane olduğu üzerine bir yazı beklememelisiniz

Niye bekleyesiniz? Afişi bile hatta ADI bile çerezlik bir film olduğunu bağırmıyor mu? Ne kadar eğlenceli olduğundan bahsetmeyi tercih edeceğim yani.

Öncelikle filmin konusunu ilk okuduğumda bana epey tanıdık gelmişti. En yakın arkadaşlar arasına giren bir erkek… yani bir de abi. Sonra öpüşme kabini de girince işin içine hatırladım.

2-3 yıl kadar önce bu kitabı okumuştum. (nerde lise romantizmi orda ben) Kitap için de, film için de söyleyebileceğim en belirgin şey, Lee için duyduğum kıskançlık.

Ben de bir adet Lee istiyorum!

Kızlar için kız arkadaşlar çok önemlidir

Ancak Lee gibi komik, nazik ve düşünceli bir erkek çok çok fazla nadirdir. Noah’yı atın bir kenara. Ben aşk için bile olsa Lee’den vazgeçemezdim herhalde.

Noah konusu biraz hassas

 

Bu cinsiyetçi konuşmayı kafamda canlandırdım ve sonunda kulağa hep bir pislik gibi geliyorum.

Noah okulun kötü çocuğu, motorlu serserisi. Yakışıklı playboyu. Canlandıran oyuncu da maşallah baya kalıplı biriydi yani. Endamı, şanı aldı yürüdü.

Elle zaten çocukluktan yanıkmış Noah’ya. İnsan durup düşünüyor Noah neden değilmiş diye. Sürekli çevresindeki erkekleri uzaklaştırmış durmuş ama.. aklımda kaldı öyle başından beri sevip sevmediği.

Diğer taraftan sevimlilik abidesi Lee, abisini kıskanıyor. Elle ile kuralları var daha 5 yaşındayken falan koydukları. Akrabalara aşık olmamak gibi. Lee için Elle, kendisinin sahip oldup da Noah’ın olmadığı tek şey. Elle’in yeri ayrı. Elle istemezse sevgilisinden bile ayrılır.

İşte Lee böyle delikanlı! Arkadaşlığa verdiği değer bu! Gerçek sevgi işte bu! Her şey aşk değil!

Neyse. Noah da seviyor işte Elle’i. Kendi çapında. Çocuğun öfke kontrol sorunu var. Bence gereksiz bir ayrıntıydı. Playboyluğu sanki yeterince kötü değilmiş gibi.

Lee’yi üzen beni de üzer

Biliyorsun, hayatım boyunca Noah benim istediğim her şeye sahip oldu. Benim sahip olduğum ve onun sahip olmadığı tek şey… sendin. Artık o da sahip. Sorun değil.

 

Kural 9 çiğneniyor. Noah ile gizli bir ilişki yaşanıyor. Tabi sonunda ortaya çıkıyor.

Yani derinlik aramanın alemi yok başta da söylediğim gibi. Şahsen izlerken epey güldüm. Komedi aranan bir özellik. Her yerde fragmanı dönüyor ama buraya da bırakayım.

 

Koca The Kissing Booth (kitap-film) bu sahne için yazılmadıysa ben de bir şey bilmiyorum.

 

Canım Lee. <3

 

Not: Noah ve Elle, gerçek hayatta da beraberlermiş. Filmin sonunu bilmem ama hollywood ilişkileri malum. Yine de umarım reklam ilişkisi değildir de şu an dediğim “Mutluluklar!” boşa gitmez..

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

Yorum yapılmamış

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.