Something About Us / Our Relationship is…

 

24 saatimi verdiğim, (ciddiyim bu konuda, hastaydım evden çıkamadığım için oturdum okudum.) gerek acılar çekerek gerek gülerek genel olarak da sinir krizleri geçirerek bitirdiğim. 98 bölümlük (görece) romantik tarzda bir manhwa idi Something About Us.

Ya da diğer adı ile Our Relationship is , işte.

Yazı spoiler içerecek. Kıyıdan köşeden bilgiler verilip, içimde kalan bazı nefret söylemleri dile gelecek.

Baştan uyarayım. Çok büyük şeyler de değil ama, genel anlamda bir sitem ediyorum zaten her yazımda. Klasik…

 

O zaman başlıyorum…

Something About Us, daki “us” Do Gayoung ve Han Woo Jin oluyor.

Yani her eserde olduğu gibi başroller belli. 2. erkek olur, 2. kadın olur…

Ben 2. male syndrome denen olaya burda da dahil oldum. Bu baya yaşadığım bir olaydır aslında ama uzun zamandır böyle şiddetli olmamıştı.

Çünkü Chan Hee sunbae şu an benim gözümdeki olabilecek en ideal erkek. Bir üst modeli yıllarca gelemez. Hani evlenilecek erkek kavramının %100 oturmuş hali. Annelerin aradığı damadın vücut bulamamış durumu. (Zaten artık 3 boyutlu erkekler ilgimi çekmez oldu.)

Eh… 2 boyutlu erkeklerin mükemmelliği…

Chan Hee ile başladım çünkü tahmin edileceği üzere şu an o benim kanayan yaram. Hani gerçek olsa, beni kabul edeceğini de bilsem gidip yavşarım. Hiç çekinmem, öyle mükemmel bir karakter gözümde.

(Şimdi, onun hakkındaki side story’i okuyamadım, fikrimi değiştirir mi bilmiyorum ama yazıyı güncelleyeceğim okuduktan sonra. )

Bunun yanında başrol olan, beni kanser eden Woo Jin ise… yani. Tamam. Sevilesi yönleri yok değil ama ben o kızın yaşadıklarını (Gayoung’un) unutamıyorum.

Bazı erkekler gerçekten kör olabiliyor.

Olayı üstü kapalı anlatayım çünkü nefret kusacağım burda.

Gayoung’un arkadaşı var bir tane Eugene diye (bazen de yoojin diye geçti anlam veremedim ama neyse. Önemi de yok zaten. Kişiliksiz şey. Yine sinirlendim. Neyseee.) Bu Woo Jin. Gayoung’un ona gönderdiği fotoğraflardan bu Eugene’i beğeniyor ama kızın sevgilisi var. (Askerdeydi çocuk çünkü. O yüzden fotoğraf gönderiyordu.)

Şansa bakın ki(!) tam da Gayoung’un Woo Jin’e karşı bir şeyler hissetmeye başladığı sıralarda, kız sevgilisinden ayrılıp Woo Jin ile flört etmeye başlıyor.

Var ya. Kendimi parçaladım ben buraları okurken. Dedim senin gibi dost olmaz olsun. Senin gibi dostu olanın düşmana ne ihtiyacı var? İki yüzlü küçük şeytan.

İlk gördüğüm anda nefret etmiştim.

Sonuna kadar nefret ettim.

Belirsiz sonunda inşallah mutsuz bir gelecek bekler onu. Kevaşe.

Neyse.

Gayoung gibi saf, düzgün ve çalışkan kızları üzmeyelim lütfen. Keşke Woo Jin yerine Chan Hee’yi sevseydi demediğim yer yok o olaylardan sonra.

Çünkü ben unutmadım. Affetmedim. Neden? Çünkü ben bu olayı daha önce gördüm.

Başka bir yazımda da dedim. Siz siz olun, hoşlandığınız veya sevdiğiniz çocuğu sakın ama SAKIN kız arkadaşlarınızla fazla aynı ortama sokmayın. Hele sevgilisinden yeni ayrılmışsa.

Konusundan hiç bahsetmediğimi fark ettim. Ama belli bir konusuda yok sayılır. Woo Jin ve Gayoung liseden beri yakın arkadaş olan bir çift. 2 yakın arkadaşları daha var o zamanlardan. Arada görünüyorlar. Hatta Gayoung’un üniversiteden arkadaşlarıyla da takılıyorlar beraber. Buralar güzel yerler. Ama Eugene denen gereksizin olduğu her yer sinir bozucu benim için o ayrı.

Sonunu söylemeyeceğim ama…

Söylemeyi cidden istiyorum. Mutlu gibi ama yarım bence. Epilogda toplamamış hikayeyi.

Beni tatmin etmeyen en büyük kısım, bunların birbirini başından beri sevdiklerini kabul etmemeleri. Woo Jin’in sürekli (lisedeyken) “onunla çıksam ne olur?” diye düşünüp “yolu yok” diye kendini cevaplaması…

Gayoung’un ise çocuk askerden dönene kadar arkadaşlıktan ilerisini hiç düşünmemiş olması…

 

Sonuç olarak Something About Us, benim baya yaşayarak okuduğum şeylerden biri oldu.

Konusu, işleyişi fazla realistti. Ben mangalarda, hele romantik mangalarda etrafta unicornları… ne bileyim? Çiçekleri, parıltıları görmeyi tercih ediyorum sanırım.

Pembe gözlüklerimi çıkardım ama bu manhwada. (Webtoonda)

Zaten Kore menşeili mangalar genelde daha gerçekçi oluyor her zaman. Josei olmadığı sürece shoujolar işte benim pembe gözlük olayıma giriyor.

Son bölümler güzel gitti. Woo Jin’i affetseydim, daha mutlu olurdum.

Ama Gayoung affeder. Ben etmem.

 

Bunlar daha lisede beraber olmalıydı bence…

 

En çok hakkı yenen Chan Hee :(((

More Chan Hee…

Chan Hee ya Chan Hee gfchgvhbj

 

Tamam. Bu son Chan Hee… 🙁

Alın size Woo Jin’den bir efso fcghnvnh

Bu da son.

Okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar. Sitem etmek isteyen olursa, zevkle beraber söverim. Eugene’e falan… rcjghvkjj

 

Edit:

Bu da oldu!!!

Saçma gazete manşeti gibi girdim olaya dgfhglk

Yeppudaa adlı sitede gördüğüm bir habere göre Something About Us’ın dizi uyarlaması geliyormuş. Başrol Seo Kang Joon olmuş.

Senaryo webtoon yazarıyla aynıymış ve 2018 sonbaharda yayınlanacakmış. Bütün bölümler önceden çekilerek.

Cheese in the trap olayı yaşanmaz umarım çünkü yapımcılar da aynıymış. Gerçi senarist değişmediği için beklentim yüksek.

Ayrıca bu kadar popüler olduğunu bilmiyordum! Yani beğenerek okuduğum için bir uyarlamayı uzun zamandır bekliyordum. Go Back Couple bile uyarlanmıştı…

Çok mutlu oldum!! 😀

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

4 Yorum
  1. Sadece ilk 8 bölümünü okuyabildim ve gerçekten güzele benziyordu. Devamını nereden okuyabilirim acaba~?

    1. Türkçe olarak 8 bölümden sonrası yok henüz diye biliyorum. Ben biraz Zingbox’tan biraz da Lezhin Comics’den okudum. Lezhin comics de bazı bölümleri açmak için ücret ödemek gerekiyor ancak Zingbox’da 69. bölüme kadar bedava var 🙂

  2. Bu mangayı aradım ama okumak için site bulamadım nereden okuduğunu hatırlıyorsan benimle paylaşabilir misin?

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.