School 2017 (Dizi Yorumu)

Hoşçakal Tae Woon-ah…

Bu aralar günü gününe takip ettiğim tek diziyi de bitirmiş bulunmaktayım…

Aslında çok daha önce bitti ama konumuz bu değil. Konu bitmiş olması. Bitti x serüveni. Keşke bitmeseydi.

Ama bitmeseydi devamını izlemezdim. Çünkü 16 bölümden sonra saçmalıyorlar. Konu dallanıp budaklanıyor ana konudan sapıyor. Emir’in yoluna dönüyor.

Gerek yok böyle aksiyonlara.

Güzel bitti ama. fvhjbjkk

 

Önceliklee… School 2015’deki gibi bir sendrom yaşamadığım için mutluyum.

Aşk üçgeni karıştırmadılar hiç araya. Tatlışlar sizi. (Yapımcı ve senarist yani.)

Geçen sezona az sövmediğimi belirteyim de burdan. Son ana kadar umudum vardı benim. Ayrıca yapımcıyı görsem şöyle bağıracaktım;

“SİZİN ALLAHINIZ YOK MU? İKİ TANE AYNI KIZDAN VAR BİRİNİ DİĞERİNE YAPAMIYONUZ MU?” demek isterdim. Neyse kiiiiiiii… Bu sezon mükoydu. En azından, o açıdan yani.

Gerçi bir kusur aramaya kalksam, değiştirmek isteyeceğim bir şey aklıma gelmiyor. Baya sevdim yani.

Zaten, senaryoyu bırak, koy oraya Tae Woon’u, saçma salak hallerini bile izlerdim. Tam gençlik dizilerinde görmek istenecek bir karakter yaratılmıştı orada. Tam anlamıyla bir liseli muzipliği vardı ama aynı zamanda olgundu da.

Ra Eun Ho’ neşeli ve şeker bir karakterdi. Klasik fakir, salak kız değildi. Evet, fakirdi ama salak derken ne demek istediğimi anlamışsınızdır.  Gelenin gidenin aşık olduğu saf kız değildi yani. Neysee.

 

Başkanla Tae Woon’un dosluk ilişkisi School 2013 dekine benzetilmişti sanırım. Ama bildiğim kadarıyla orada daha ön plandaydı.

Gizem de biraz geri planda bırakıldı aslında.

Bir de yan karakterlerin hikayelerine çok az değinildiğini düşünsem de… 16 bölüm dizi yahu. Türk dizisi değil ki konu bulamadıkça hikaye yazsınlar.

Olması gerektiği gibi tadında bitti. En sevdiğim liseli çift bu oldu.

Sanırım bir kusur buldum… Okulun yönetmeliğindeki hatalar biraz zorlamaydı. En basitinden tarihi geçmiş malzemeler kullanmak.

Biliyorum çok yaygın bir şerefsizlik ama, yakalanmışsın neyine devam ediyorsun. Ayrıca paran da var. Git ucuzunu al en kötü. Çöp yedirmek ne çocuklara?

 

School 2017’yi zevkle izledim. Buradan 2015’in senaristine selamlar. Azıcık örnek alsaymış keşke.

Bu çocuğa kıyılır mıydı? Bu, BU?!

 

 

 

 

 

School 2017’nin minnoşluğu…

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

Yorum yapılmamış

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.