DiziGenelWonhonland

Mad Dog (Dizi Yorumu)

2. Sezon çekilmeliiiiiii…

Ben aslında Mad Dog’u güncel takip edip, finalini aylar sonraya bırakmıştım. Keşke hiç izlemeseydim. Bittiğine inanamıyorum. Çok tadında bitti aslında ama ekibi biraz daha görmek için 2. sezon istiyorum.

 

Nereden başlasam?

Aslında genelde, tatlı romantik-komediler izlerim. Aşkın geri planda bulunduğu dizileri çoook övülmediği sürece nadir izlerim. (Çünkü içimdeki romantik ergen. Neyse.) 2017 de bunu Chef Kim ve Mad Dog ile yaptım. İkisi de benim bebeklerim.

Ama Mad Dog, çok daha entrikalıydı doğrusu. Gerçek hayatta da bu kadar zor mu acaba bir belgeyi ortaya çıkarmak? Hani çalmak, yasa dışı dinlemek falan bunları geçtim… neden polise, savcıya güvenemiyoruz? Ne yalan söyleyeyeyim Allah zaten böyle durumlara düşürmesin de… DÜŞÜRMESİN YANİ. Bu ne? Kimseye mi güvenemeyeceğiz??

 

Ekipli dizileri çok severim. Herkes ayrı telden çalsada bir ekip ruhu, beraber çalışma ve organize olma şekilleri ister istemez insanda bir rahatlama yaratıyor.

Sizin için de öyle mi bilmiyorum ama ben keşke ben de o ekibe dahil olsaydım diye diye izliyorum böyle şeyleri.

Tabi öyle ekiplere dahil olmak senaryo üzerinde bile kolay değil. Bknz: Kim Min Joon diğer adıyla;  Jan Gebeuer.

Dizinin olayı olan uçak kazasında, uçağı düşüren pilotun kardeşi. Bir kaza  deyip geçiyoruz ama arka planda kaç aile mahvoluyor onu görmüş olduk Mad Dog ile.

Choi Kang Woo, bu kazada ailesini kaybedenlerden biri. Karısı ve oğlu ölüyor. Ortada bir suçlu bulunmadığı için bütün nefretini Kim Min Joon’a yöneltiyor. Bu arada da vakit geçirmek için bir ekip kurup sigorta dolandırıcılarını yasa dışı şekilde avlıyor.

Kim Min Joon da boş durmuyor. Zaten berbat bir çocukluk geçirmiş. Sonunda abisiyle beraber yaşamaya başlamışken, nazı geçiyor diye trip atarken birden onu kaybetmesi…

İntihar olduğuna inanmıyor yani başta bize de lanse edildiği gibi.

Başta düşman olan bu iki taraf zamanla aynı tarafta yer alıyor ve izlemesi keyifli ve oldukça gerici sahnelere bırakıyor yerini.

İçeriğe dair fazla bir şey söylemeyeceğim ama çok güzel bir dizi Mad Dog. Konusu çok da ilgimi çekmemiş olsa da her dizinin ilk bölümünü izleyip devamına şans verenlerdenim ve buna daha ilk bölümden bağlandım. Klasik bir Türk olarak entrika seviyorum sanırım. 😀

 

Yani izleyin izlettirin.

 

 

Woo Do Hwan, gözlere şenlik. Ses tonu desen öyle çekici ki…

 

 

 

 

 

 

 

En beğendiğim 2 gifi ekleyememenin hüznüyle Mad Dog yazısını noktalıyorum efenim. Hoşçakalın. 🙁

 

 

About author

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.
Related posts
FilmGenelKitapSinema

The Sun is Also a Star Filmine Dair

DiziGenelSinemaWonhonland

En iyi 10 Marvel Dizisi

DiziGenelSinemaWonhonland

Kore Dizisi Önerileri (2019)

GenelKitapWonhonland

The Wicked King - Holly Black (Kitap Yorumu)

Bizimle Yazmak İster Misin?
Mail ile kendini tanıtman yeterli :)

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir