DiziGenelSinemaWonhonland

Kore Dizisi Önerileri (2019)

Merhabalar!

Şu an sizlerle, yaptığım 3. kore dizisi önerileri listesi ile beraberim. 2019’un henüz başlarındayız ve açıkça söylemek gerekirse bu aralar çıkan diziler çok da ilgimi çekmiyor. Romantik komedi ağırlıklı diziler genelde bahar ve yaz aylarında çoğalıyor. Zaten hazırladığım listeler de yıl ilerledikçe büyüyor.

Henüz kalabalık bir liste değil. 2019 yılında final verenler ve 2019 içinde başlayan diziler için sizi yazının devamına alayım. 🙂

Memories of The AlhambraTür: Gizem, Fantastik

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Yoo Jin Woo bir yatırım şirketinin CEO’sudur. İşinde iyidir, tutkuludur ve istediğini elde etmeye alışıktır. En yakın arkadaşının ihanetinin ardından duygusal olarak zor zamanlar geçirir. Bir iş için gittiği İspanyada, onu Granada’ya çağıran bir telefon alır. Arayan kişi onu bir hotelde bekleyeceğini söylemektedir. Yoo Jin Woo Granada’ya vardığında hayatını değiştirecek şeyler onu beklemektedir.

Clear With Passion For Now

Tür: Romantik komedi

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Jang Sun Gyul bir temizlik şirketinin CEO’sudur ve mikroplara karşı fobisi vardır. Bir gün Gil O Seol ile tanışırlar. Gil O Seol parlak ve neşeli bir kişiliğe sahiptir. Aynı zamanda dağınık ve Sun Gyul’e göre pistir. Ancak o öyle olduğunu düşünmez. Sun Gyul’e fobisini yenmesinde yardım eder ve bir noktada aşık olurlar.

Romance is a Bonus Book

Tür: Romantik komedi

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Cha Eun Ho, dahi bir yazar ve çalıştığı şirketin en genç editörüdür. Akıllı ve yakışıklıdır. İşinde katıdır ancak sıcak bir kalbe ve anlayışlı bir kişiliğe sahiptir. Kang Dan Yi ise eski bir kopyacı yazardır. Ayrılığının ardından etkileyici geçmişini kullanmadan bir iş bulması gerekir. Ancak epey zorlanır. Sonunda geçmişi hakkında yalan söyleyerek işe girer. Cha Eun Ho’nun editörlük yaptığı şirkettir bu.

Touch Your Heart

Tür: Romantik Komedi

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Oh Yoon Seo popüler bir aktristtir. Güzelliğiyle ünlüdür ancak oyunculuğu kötüdür. Bir cheobol oğluyla skandala karışır ve kariyeri tehlikeye girer. Ünlü bir senaristin dizisinde ona başrol vermeyi düşündüğünü duyar. Karakter bir avukatın sekreterliğini yapmaktadır. Role girmek için birkaç aylığına gerçekten bir avukatın sekreteri olmayı kabul eder. Diğer yandan Kwon Jung Rok çalışacağı firmanın bir çalışanıdır. Kibirli ve soğuk kalplidir. Patronu Oh Yoon Seo ile çalışmasını söylediğinde bu durumdan hiç memnun olmasa da kabul eder.

Kingdom

Tür: Zombi dram

Bölüm sayısı: 6

Konusu: Veliaht prens babasının ölümünden sonra hain damgası yer. Bunun ardından, açlıktan ölüp zombiye dönüşen insanların gizemini, olayın arkasındaki gerçeği araştırmaya başlar.

Crowded Crown

Tür: melodram

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Dizi, Joseon hanedanlığı döneminde geçmektedir. Kral Lee Hun, kendisine karşı olan ayaklanmalar ve güç mücadeleleri ile savaşmaktadır. Kendisine karşı düzenlenecek suikast girişimlerini önlemek amacıyla kendisine tıpa tıp benzeyen Ha-Sun adında bir soytarıyı tahta geçirir. Kralın yerine tahtta oturmak zorunda kalan sahte kral, bu süre zarfında, Kraliçe Yoo So-Woon’a âşık olur

The Last Empress

Tür: Melodram gizem

Bölüm sayısı: 24

Konusu: Dizi, günümüz Güney Kore’sinde ancak ülkenin anayasal monarşi tarafından yönetildiği kurgusal bir ülkede geçmektedir. İmparator ile evlenen bir kadının mutlak güce karşı çıkmasını ve imparatorluk ailesini düşürme mücadelesini konu almaktadır.

Encounter/ Boyfriend

Tür: Romantik dram

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Cha Soo Hyun politikacının kızıdır. Üniversiteden mezun olduktan sonra büyük bir şirketin başkanın oğluyla evlenir ve bir oğulları olur. Ama bu evlilik aşk evliliği değil de çıkar evliliği olduğu için uzun sürmez ve boşanırlar. Bir hotelin CEO’su olur.

Kim Jin Hyeok ise genç bir adamdır. Part time işlerde çalışmakta bir türlü uzun süreli işlerde başarıyı yakalayamamaktadır. Her şeyden vazgeçip bir yolculuğa çıkmaya karar verdiğinde Küba’da Cha Soo Hyun ile tanışır. Birlikte vakit geçirirler. Jin Hyuk Kore’ye geri döndüğünde bir telefon alır ve mülakata çağırılır. İşe girdiği yerin CEO’su, Cha Soo Hyun’dur.

Best Chicken

Tür: Komedi romantik

Bölüm sayısı: 12

Konusu: Choi Go, büyük bir şirkette çalışırken, işinden ayrılmaya karar verir ve eskiden hamam olarak kullanılan bir yerde kendi tavuk lokantasını açmaya karar verir. Kendini hamamda gizleyen bir webtoon yazarı olan Seo Bo Ah ise, büyükbabasından devraldığı binanın bir tavuk restoranına dönüştürülmesini kabul edemez. Mirasını geri almak için, evsiz fakat zamanında çok iyi bir şef olan Andrew Kang ile birlikte Choi Go’nun çalışanı olur.

Legal High

Tür: Komedi hukuk

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Ko Tae Rim bir avukattır. %100 başarı oranına sahiptir. Bir davayı kazanamadığını hayal bile edemez. Hayattaki amacı kazanmaktır. Dava ücreti de epey yüksektir. Seo Je In ise çaylak bir avukattır ve haksızca suçlanan insanlara yardım etmek istemektedir. Ancak hiçbir davayı kazanamaz ve bu tür avukatların işe yaramaz olduğunu fark eder. Ko Tae Ri ile çalışaya karar verir.

Sizin listeye eklemek istediğiniz diziler var mı?

Hangileri?

Önerilerinizi bekliyorum! 🤗

About author

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.
Related posts
FilmGenelKitapSinema

The Sun is Also a Star Filmine Dair

DiziGenelSinemaWonhonland

En iyi 10 Marvel Dizisi

GenelKitapWonhonland

The Wicked King - Holly Black (Kitap Yorumu)

GenelKitapWonhonland

Bloodwitch - Susan Dennard (Preview Excerpt Yorumu)

Bizimle Yazmak İster Misin?
Mail ile kendini tanıtman yeterli :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir