Kore Dizisi Önerileri (2016-2017)

 

Merhabalar! 🙂

Bu seferki yazımda izlediğim kore dizilerinden şu 2016 yılı ve 2017 nin ilk yarısı içinde beğenerek izlediğim yapımları paylaşacağım. Pek Türk dizisi izlemiyorum sadece Vatanım Sensin izliyorum ve birkaç haftadır senariste gıcığım. Tabi bu isyanın yeri burası değil. 😀

Evet! Şimdi listeleyeceğim dizilerin belli bir sıralaması ya da tür ayrımı yok, sadece hepsi şahsımca sevilen diziler. Eğer yeni bir dizi arıyorsanız size rehberlik etmekten sevinç duyarım.

 

 

1. W- TWO WORLDS

 

Bölüm sayısı: 16

Türü: Romantik, komedi, fantastik, dram

Konu: Otuzlu yaşlarının başlarında iki kişinin aşk hikayesini konu almaktadır. Aynı zamanda fakat farklı dünyalarda yaşayan iki insanın hikayesidir. Oh Yun Joo, babası ünlü bir çizgi roman yaratıcısı olan bir cerrahtır. Bir gün aniden babası ortadan kaybolur, Oh Yun Joo onu aramak için atölyesine gider fakat babasının yerine kanlar içinde bir adamı, Kang Chul’u bulur. Kang Chul tarafından kaçırılıp farklı bir boyuta geçer.

Not: Dizi setine DC Comics kahve kamyonu yollamıştı <3

 

2. SCARLET HEART:RYEO

Diğer adıyla Moon Lovers…

Bölüm sayısı: 20

Türü: Tarihi, romantik, fantastik, dram

Konusu: Güneş tutulmasının gerçekleşmesi sırasında 21.yüzyılda yaşayan Go Ha Jin zamanda geriye giderek kendini Goryeo Hanedanlığı döneminde yaşayan 16 yaşındaki Hae Soo’nun bedeninde bulur.Orada herkesin aşağıladığı ama insanları korkudan titreten yüzünü bir maskenin ardına gizlemiş Wang So’ya aşık olur.

Bu dizi Kore’de pek tutmadı ama Çin’de rekorlar kırdı. Ülkemizde de yayınlandığı dönemde seveni çoktu.

 

3. DESCENDANTS OF THE SUN

Bölüm sayısı: 16

Türü: Aksiyon, Romantik, Komedi

Konusu: Yoo Shi Jin BM’ye bağlı bir askerdir. Kang Mo Yeon  ise özel bir hastanede profesör ünvanı kazanmak için çok sıkı çalışan bir cerrahtır. İkisinin yolu bir şekilde kesişir. Ancak Yoo Shi Jin özel kuvvetlerdeki bir askerdir ve gitmesi gerekir. Yolları bir kez daha kesişir ve aşkları çeşitli sorunlarla sınanacaktır.

Reyting rekortmeni bir dizidir kendileri.

4. THE LEGEND OF THE BLUE SEA

 

Bölüm sayısı: 20

Türü: Fantastik, komedi, romantik, dram

Konusu: Bir deniz kızı, dolandırıcının tekiyle karşılaşır ve ona aşık olarak karada yaşamak için mücadele etmeye başlar.

Başroller ve senarist dizinin popülaritesindeki en büyük etkenler.

 

5. MOONLIGHT DRAWN BY CLOUDS

Bölüm sayısı: 18

Türü: Tarihi, romantik, komedi

Konu: Hong Ra On erkek kılığına girerek kadın olduğunu gizler ve erkeklere kadınlar hakkında tavsiyelerde bulunur.Bir müşterisi için yazdığı aşk mektubu aracılığıyla Veliaht Prens Hyomyeong ile karşılaşır. Hong Ra On,  ne onun Veliaht Prens olduğundan ne de Veliaht prens, Ra On’un kadın olduğundan habersizdir. Veliaht Prens, Hong Ra On’a ilgi duymaya başlar.

 

6. SHOPPING KING LOUIS

Bölüm sayısı: 16

Tür: romantik, komedi

Konu: Kardeşini ararken hafızasını kaybetmiş Louis’i bulan Ko Bok Shil’in, Louis ile olan romantik ilişkisi.

 

7. GOBLIN

Bölüm sayısı: 16

Tür: Fantastik, romantik

Konu: Ölümsüz ruhunu ölümlü yapabilmek için insan türünden bir gelin bulması gereken ölümsüz bir goblin ile hafıza kaybı yaşayan prensip sahibi bir ölüm meleğinin aynı evde yaşamaya başlamasıyla beraber gelişen olaylar.

 

Bitirmeye kıyamayacağınız, yayınlandığı sıralar -ve hala- çok sevilen, her bölümü film tadında muhteşem bir dizi.

 

8. CHICAGO TYPEWRITER

Bölüm sayısı: 16

Türü: Gizem, romantik, fantastik

Konu: Japon işgali sırasında yazar ve devrimci olan 3 kişinin, günümüzde reenkarne olarak yeniden karşılaşması. Bu sefer biri çok satan bir yazar, biri onun fanı, diğeri ise hayalet yazarıdır.

9. THE K2

Bölüm sayısı: 16

Türü: Aksiyon, romantik

Konu: Kim Je Ha, paralı bir askerdir. Kod adı olarak “K2” adını alır. Bir siyasetçinin koruması olur. Bu siyasetçinin karısının entrikalarına karışır. İntikam için onun gizli kızını korumak durumundadır.

 

10. UNCONTOLLABLY FOND

Bölüm sayısı: 20

Türü: romantik, dram

Konu: Shin Joon Young ve No Eul gençken bir araya gelir ve kötü bir şekilde ayrılırlar. Yetişkin olarak tekrar karşılaştıklarında Joon Young bir aktör ve No Eul bir yapımcıdır. Geçmişin pişmanlıklarının yanında, Joon Young’un yaşamak için çok az zamanı kalmıştır.

 

 11. RADIANT OFFICE

Bölüm sayısı: 16

Türü: Romantik-komedi

Konu: Günümüzdeki işsizlik problemini ve ofis ortamındaki çalışma şartlarını gerçekçi, bir o kadar komik bir şekilde ele almaktadır.

 

12. THE LIAR AND HIS LOVER

Bölüm sayısı: 16

Türü: romantik, komedi, müzikal

Konu: Kang Han Gyul muhteşem bir bestecidir ve başkalarının seslerinden ilham alır. Gerçek kimliğini herkesten saklar. Bir gün Yoon So Rim ile karşılaşır. So Rim, harika sese sahip olan bir liselidir. Ve Han Gyul’e ilk görüşte aşık olur. 

 

13. STRONG WOMAN DO BONG SOON

Bölüm sayısı: 16

Türü: romantik komedi

Konu: Bong soon doğuştan herkül gücüne sahip bir kadındır. Dizi onun ile Ahn Min Hyuk’un aşkını konu alır.

 

14. DOCTORS

Bölüm sayısı: 20

Türü: Romantik

Konu: Hye Jung çocukluğunda zor bir yaşam sürmüştür.Dövüşme konusunda gangsterlere taş çıkaran Hye Jung aynı zamanda üniversiteye girer. Tüm zorlukların üstesinden gelir ve doktor olur.

 

15. LET’S FIGHT GHOST

Bölüm sayısı: 16

Türü: Romantik, komedi, gizem

Konu: Hyun Ji, 19 yıllık hayatını ders çalışarak geçirip bir kazada ölür ve hayalete dönüşür. Etrafta birkaç yıl öylece dolanır ve Park Bong Pal ile karşılaşır. Hyun Ji ve Park Bong Pal hayaletlere karşı beraber mücadele edecektir.

 

16. WEIGHTLIFTING FAIRY KIM BOK JOO

Bölüm sayısı: 16

Türü: Gençlik, komedi, romantik

Konu:  20 yaşındaki halterci Kim bok Joo’nun ilk aşkını konu almaktadır.

 

17. SOMETHING ABOUT %1

Bölüm sayısı: 16

Türü: romantik komedi

Konu: Lee Jae İn, iyi görünümlü, zeki, zengin ve kibirli biridir. Büyükbabasının ileri sürdüğü bir anlaşmayla normalde karşılaşma ihtimali %1 olan bir kadınla nişanlanır.

18. THE UNIVERSE’S STAR

Bölüm sayısı: 3

Türü: romantik, dram

Konu: Ölüm meleği olan Byul ve şarkıcı-söz yazarı Woo Joo arasındaki aşk.

 

19. QUEEN OF RING

Bölüm sayısı: 3

Türü: romantik, komedi

Konu: Ailesinin sırrı olan çirkini güzel gösteren yüzük sayesinde Nan-Hee’nin, Se Gun’u tavlama macerası.

 

20. SUSPICIOUS PARTNER 

Bölüm sayısı: 20

Türü: Romantik Komedi

Konusu: Avukat Eun Bong Hee’nin üzerine atılan bir cinayet davası sonucunda  yolları birbirine karışan savcı Noh Ji Wook ile zamanla birbirlerine nasıl aşık olduklarını işlemektedir.

Not: Bazı kaynaklarda Amnezi hastası olan bir katilden bahsedilmiş ancak anlam veremedim. Choi Tae Joon olarak gösterilmiş bir de.

Not 2: Ji Chang Wook’un askere gitmeden önceki son dizisi. (cry)

 

21. FIGHT FOR MY WAY 

Bölüm sayısı: 16

Türü: Romantik komedi

Konusu: Çocukluğundan beri yakın arkadaş olan 4 kişinin yetişkinlikle beraber değişen ilişkilerini konu almaktadır. Her karakter kendi hayalinin peşinden gitmektedir. Dong Man gençliğindeki milli sporcu günlerinin , Ae Ra ise bir gün spiker olmanın hayalini kurmaktadır.

 

22. RULER: MASTER OF THE MASK 

Bölüm sayısı: 20

Türü: Tarihi romantik dram

Konusu: 1700’lerde Veliaht Prens’in Pyunsoo örgütüne karşı verdiği savaşı içermektedir. O yıllar boyunca maske takmak zorunda kalmıştır. Şimdi ülkeyi sömüren ve halkı daha da fakirleştiren zalim bir örgüt olan Pyunsoo dan kurtulmak ve halkına umut olmak  için aşamalı planları vardır. Diğer yanda alt tabakadan gelen sahte bir veliaht prens ve Ga-eun vardır. Ga- Eun ise veliaht prensi öldürmek isterken ona aşık olan bir hainin kızıdır.

Not: Hain dediğime bakmayın. İzlerseniz anlarsınız.

Not 2: Çok fazla ilişki şeysi var. Mübarek dörtgen.

 

23. MY ONLY LOVE SONG 

Bölüm sayısı: 20

Tür: romantik komedi fantastik

Konu: Dizi çekimleri istediği gitmediği için ünlü aktris Song So-jeung bir minibüse atlar ve setten kaçar. Ancak bu sıradan bir araba değildir ve zamanda yolculuk yaparak, tam da senaryonun geçtiği zamana gider.

Orada On Dal ile karşılaşır. On Dal bir dolandırıcıdır.

 

24. BRİDE OF THE WATER GOD

Bölüm sayısı:16

Tür: Fantastik romantik komedi

Köylüler uzun zamandır kuraklık ile başa çıkmaya çalışıyorlardır. Su Tanrısı Ha Baek genç bir bayan onun gelini olmayı kabul ederse, yağmur yağdırabilecektir. Köylüler için So Ah, Ha Baek’in gelini olmaya karar verir. Sonunda Ha Baek ile yolları kesişir fakat umduğundan daha farklı biriyle karşılaşır.

Yalnız verilen konu bu ama alakası yok. Bu bildiğin manganın konusu. Film modern zamanda geçiyor, kız gelin de değil hizmetçi gvfykh

 

25. DUEL

Bölüm sayısı:16

Tür: Aksiyon, gerilim, polisiye

Konusu: Duel; bir klonla karşı karşıya geldiğinde şok edici bir olayın içinde kendini bulan bir dedektifin hikâyesini anlatıyor.
Hüzünlü kaderin iki klonu mutlak kötü ve mutlak iyi olarak iki parçaya ayrılmışlardır ve
hayatta kalmak için birbirleriyle yüzleşmeleri gerekmektedir.
Kahramanımız ise bir davaya karışır ve nihayetinde haksız yere suçlanır,
bir yandan kızını öldürülmeden önce kurtarmak için zamanla yarışırken bir yandan da
her ikisi de adlarını temize çıkarmak zorundadırlar.

 

26. THE BEST HİT

Bölüm sayısı: 16

Tür: komedi romantik

Konusu: Lee Ji Hoon ve Choi Woo Seung, memuriyet sınavlarına hazırlanan iki çocukluk arkadaşıdır. Ji Hoon’un şarkıcı ve söz yazarı olmak gibi gizli bir hayali vardır. Bir gün hem popüler hem de problemli bir idol olan Yoo Hyun Jae ile yolları kesişir ve eğlence endüstrisinde yer alan 20’li yaşlardaki gençlerin tutku, aşk ve arkadaşlık hikayeleri başlar.

 

27. SCHOOL 2017 

Bölüm sayısı: 16

Tür : Gençlik, dram, (azıcık) romantik

Konusu: Not hiyerarşisinin hüküm sürdüğü bir okulda, (yemek sırası bile okuldaki sıralamaya göre yani) öğrencilerin yaşadığı zorluklar üzerinde dönüyor senaryo. Ra Eun Ho adlı ana karakter, derslerinde başarısız ancak çizim yeteneği olan ve etrafına neşe saçan pozitif bir kızdır. Yanlışlıkla okulun suçlu-kahramanı X’in yaptığı bir işe karışır ve suçlu olduğu düşünülür. Adını temizlemek için gerçek X’i bulmalıdır.

Not: Tae Woon ile (posterdeki daha uzun olan çocuk) aşk yaşıyorum bu aralar. School 2015 vakası yaşamayız inşallah. Orada Tae Kwang’la daha çok vakit geçirmesine rağmen gitti Yi An’ı sevdi kız malum. Bu yayınlanan 6 bölümde Dae Hwi’ye karşı bir şey hissettiğini fark etmedim ama, lütfen. Rekabete gerek yok bence.

 

Sizin eklemek istediğiniz diziler var mı? Önerilerinizi bekliyorum. Yorumlar kısmına yazın lütfen. 😀

 

 

Eğer gençlik dizilerini seviyorsanız bu liste de ilginizi çekebilir;

https://wonhonland.com/2017/06/24/genclik-dizisi-onerileri/

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

26 Yorum
 1. Listende hiç duymadığım ama güzel görünen bir sürü dizi var en kısa zamanda birine başlamayı düşünüyorum ?????

  1. Sanırım W-Two Worlds, Goblin ve Chicago Typwriter 🙂 Hepsini beğenerek izledim ama bu üçünün kendi tarzları olduğunu düşünüyorum 😀

 2. hepsini izlemisim baska onere bilceginiz yok mu ya asiri bosluga düştüm izlemedigim guzel dizi bulamiyorum

  1. School 2017’yi bekliyorum şu an ama 2016’dan Another Oh Hae Young, Signal ve Age of Youth’u önerebilirim. Neden listeye eklemedim bilmiyorum 😀
   My Sassy Girl ve Man to Man de güzel başlamıştı aslında 2017 dizilerinden. Yarım kaldıkları için onları da listeye ekleyemedim. İstediğiniz belli bir tarz var mıydı acaba?

 3. “Tomorrow with You ” çok güzel bir dizi,şimdi bitirdim. Konusu: Romantik,fantastik,dram. Dizinin nasıl devam edeceğini tahmin edemiyorsun çünkü gelecek sürekli değişiyor. Song jo yoon kızın hayatını kurtarmak için geleceği değiştiriyor. Sizce başarmış mıdır soon ma rin’in ölüm tarihi değişecek mi ???

  ( ismleri yazımı yanlış olabilir.biyane)

 4. RULER: MASTER OF THE MASK adlı diziyi izlemek istesem de güzel oranında gelen kötü yorumları diziye ait olan ön yargılarımı ortaya çıkarıyor. Eğer bu ön yargılarla izlersem eminim diziden hemen sıkılacağım. Bana gerçekten eleştirisel bir yanıt verir misiniz? Zaman kaybı yaşamak istemiyorum. Fakat diziyi de merak ediyorum.

  Sevgiler…

 5. Şöyle hüngür hüngür ağlayabileceğim bir dizi önerebilir misin acaba yaw? Aşk olmasa da olur ağlatması önrmli olanı~~
  Bu arada bloğunu çok beğeniyorum>_<

  1. Teşekkür ederim ya çok tatlısın :)) Kore dizisi olarak izlerken en çok üzüldüğüm Secret Love’dı. Güncel olarak My Mister beni hüzne boğuyor. Geçenlerde de Camino diye bir İspanyol filmi izledim, kore dışı olması önemli değilse başım ağrıyana kadar ağlamıştım. İzleyebilirsin onu 😀

   1. Ay bakıyım hemen;) Uncontrollably Fond’u izledim ve evet üzdü bayağı;( Secret Love ve İspanyol filmine de bakarım bugün çok sağoll önerin için:*

  2. Secret Love ve Uncontrollably Fond beni epey ağlatmıştı. Güncel olarak My Mister epey hüzne boğuyor. Eğer gerçekten ağlamak istersen Camino diye bir ispanyol filmi var, bittikten sonra bile yarım saat ağlamıştım onu da öneririm. :))
   Beğenmene çok sevindim, teşekkür ederim 😀 <3

 6. 2018 için de bir liste oluşturmaya çalışıyorum ama oturupta cidden severek izlediğim dizi sayısı epey az bu yıl 🙁

 7. My only love song ‘u Lee Jong hyun için izlemiştim. Ve diziye aşık olmuştum. Müthişti ve biride of the water güney Kore’de yayınlanırken pek tutmamıştı. Neden anlamadım. Çünkü çok güzel bı diziydi. OST’ karı mükemmel. Diğer dizileri de izledim. Ama bu ikisi benim favorim. Bı de suspicious partner. O da müthişti. Onu da ji chang wook için izlemiştim. Kıza bazen mal halinden dolayı sinir olsam da yine de çok seviyorum:))))

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.