Kıskanç Abim – Sıla Sever (Kitap Yorumu)

 

 

Alırken ne düşündüm acaba “Kıskanç Abim” adlı bu kitabı? İçimdeki ergeni daha birkaç yıl durduramayacağımı biliyorum ama sanırım artık biraz seçici olmamın zamanı geldi.

Öncelikle böyle fazlasıyla kitap okudum. Lisede kendim yaşayamadığım aşkı, bunları okuyarak unutuyorum genelde (lol) ama işte bu türün de iyisi vaaaar… kötüsü var.

Elbette benim, emeğe de saygım var. Zaten para verip almışım, yaptığım yorumda tamamen kendi fikrim. Ki üzülerek söylüyorum, zayıf bir kitaptı.

Çok hızlı okudum çünkü içi biraz boştu. Yazım tarzı sıradandı, insanı yormaması açısından iyiydi ancak bana beklediğim ergen ortamı eğlencesini bile vermedi.

Olaylar oldu bittiye geldi genelde. Pek gizemli bir yanı da olmadı. Ya da tatlı bir romantizm de sunmadı.

Kısaca kitabın konusunu özetlersem, en yakın arkadaşının abisine aşık bir kız var. Çocuk çok yakışıklı, popüler aynı zamanda espritüel ve tam bir ortam çocuğu.

Kız, sonradan güzelleşip özgüven sahibi olan zayıf, naif bir karakter. Geçmişten gelen bir travması da var.

İşte dediğim gibi abi falan deniyor da, ne abinin abilik yaptığı var ne de kızın abi olarak gördüğü, sinir etmek için söylenen bir söz öyle. O yüzden yanlış yerlere çekilmesin kitabın adı. Ensest (en nefret ettiğim şey) falan yok. Olsa kitabı yakardım. Net.

İşte birbirlerinden hoşlanıyor bunlar. Bütün olay bu. Anlatabileceğim pek bişey yok. Akılda kalıcı bir yanı da yok çerez niyetine bir oturuşta okunup bitiyor.

 

Kapağı çok hoş olmuş o ayrı mesele.

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

Yorum yapılmamış

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.