Jordan’ın Peşinde – Miranda Kenneally (Kitap Yorumu)

 

Jordan’ın Peşinde

Hangi kız gece gündüz, yakışıklı amerikan futbolu oyuncularıyla çevrili olmak istemezdi ki…

 

Jordan bu takımın bir üyesi hatta kaptanı. Aralarında saygı görüyor ve oldukça benimsenmiş. En yakın arkadaşları Carter ve JJ ile iletişimi çok samimiydi. Henry kadar olmasa da..

Oldukça çekici takım arkadaşları olmasına rağmen Jordan’ın pek erkeklerle ilgisi yoktu. Kendini sorumluluklarına ve oyunana adamıştı. Hatta saçma bir şekilde ailesi Henry ile yakın ilişkisi ve 17 yıldır erkek arkadaşı olmaması sebebiyle eşcinsel olmasından şüphe edecek kıvama gelmişlerdi. Ben kitaba başladığımda erkeklere karşı bağışıklığı olan bir kız okuyacağımı düşünmüştüm ancak dakika bir gol bir aramıza Ty katıldı. Bu noktadan sonra cidden herkes Jordan’ın peşinde.

Kendisi epey yakışıklı bir tip olmakla birlikte yeni olduğu için Jordan’ın doğal olarak dikkatini çekiyor. Çekerdi de zaten. Yakışıklılığına öyle bir değinildi ki. Jordan’ı o konuda anladım.  Ancak tepkilerinin bu kadar kız gibi kız olması.. Ne bileyim?

Kendisi 17 yaşında bir kız. Güzel, yetenekli, zeki ve babası tarafından kabul görmek istiyor.

Ty’dan hoşlandığı arka kapak yazısından bariz ancak işin içinde Henry’nin de olduğunu başlarda anlıyor ve arada kalıyorsunuz.

Eğer yazarla konuşabilseydim şunu sormak isterdim.

“Neden Ty meselesini bu kadar uzattırdın?”

Ben Jordan’ın Peşinde’ye  devam eden bir kitap istiyorum ama seri bambaşka yollara gidiyor. Yanılmıyorsam hani ilk kitaptaki bir yan karakterin hikayesi anlatılır da ordaki ana karakterler yan karakter olur sistemiyle gitmiyor.

Eğer öyleyse üzüldüm.

Kitabı YA türü içinde başarılı buldum. Çeviri güzeldi. Kitap akıcıydı. Türkçe edisyonun kapağını çok beğendim. Orijinal kapağa bin basar yani. Film afişi gibi. Çok hoş.

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

Yorum yapılmamış

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.