Görünen Adam (Dizi Yorumu)

 

 

Konusunu yazmaya kalksam yazamayacağım bir yapım Görünen Adam. Çünkü Onur Ünlü’yü en azından Leyla ile Mecnun’dan bilenler kendisinin genel olarak absürt komedi ve biraz da kara mizah insanı olduğunu da bilirler.

Görünen Adam’da görünmeyen insanlar var. Hala nasıl birbirlerini gördüklerini anlamasam da, Kurtuluş görünür olduğunda, oradaki insanlar için görünmez olmuştu.

Görünür nasıl oldu?

Eşref Şerif sayesinde oldu. Dizideki kötü adam yani.

Ama bence en komiği oydu.

Bir diğer favorim Kurtuluş’un arkadaşı İsfo. (Ne mülayim adamdın sen? :D)

Deneye kurban giderek, özel güçler kazanan Kurtuluş, bir yandan da Eşref Şerif’ten kaçmaya çalışıyor. (Bazen de bulmaya çalışıyor ama orası ayrı.)

Zamanda yolculuk yapabiliyor aynalar vasıtasıyla. Hatta Karacaoğlan’la tanışıyor.

Bazı gereksiz karakterler olsa da (İpek gibi. Değinmeye bile değmez.) Reklam Adam bile epey enteresan detaylardı. (Olur olmadık yerlerden çıkıp yardım ediyordu adamcağız. Hem de karşılıksız. Şeker şey.)

Eşref Şerif’in bilgisayarı bile ayrı bir trolldü ayrıca. Zaten Eşref Şerif ayrı bir olay. O da görünenlerden.

Zaten amacı da dünyanın yarısını görünür yapıp, insanları delirtmek. Ve gözlük satmak.

Neyse demem o ki, Görünen Adam,  15-16 dakika uzuluğunda ve 10 bölümlük bir Youtube dizisi. Sanırım Türkiye’de bir ilk bu ama emin de değilim. İnternet dizileri yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Fi gibi ya da Masum…

Ben beğenerek izledim. Jeneriğini de ayrıca sevdim.

Merak edenler için fragman;

 

 

 

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

Yorum yapılmamış

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.