Gençlik Dizisi Önerileri

 

 

Merhaba gençler ve genç hissedenler fgcjgvhj

Bu yazıda da random bir şekilde, gençlerin oynadığı, kişisel olarak içinde beğenebileceğiniz bişeyler bulabileceğinizi düşündüğüm,  eski-yeni ayrımı yapmadan dizi önereceğim.

Imdb falan bunları dikkate almadım. Daha önce izlediğim veya izlemek üzere kendi listemde olan dizileri yazıyorum.

İşte başlıyorum;

 

1. GLEE

Amerikan genç dizilerinden biri olan ve müzikal sevenlerin severek izleyecekleri dizilerden biri olan Glee dizisi gençlerin birbirleri ile yaşadıkları diyalogları konu almaktadır.

 

2. MY MAD FAT DIARY

 

Aynı adlı kitaptan uyarlama dizide, şişman bir kızın yaşadığı utanç verici olaylar ve arkadaş çevresiyle geçirdiği zamanlar konu edinilmektedir.

 

3.SKAM

Türkçesi “Utanç” olarak çevrilebilen, aykırı bir gençlik dizisi.

Skam dizisi, Oslo’daki Hartvig Nissens orta öğretim okulundaki liseli gençlerin hikayesi, arkadaşları, sıkıntıları, skandalları ve günlük hayatlarını anlatan dizi oldukça keyifli bir gençlik dizisi. Norveç dizilerinin genelde dünya çapında benzer bir başarıyı gösterememesine karşın, dünya çapında özellikle internet yoluyla ciddi bir fan kitlesini şimdiden oluşturmuş durumda.

 

4. SCREAM QUEENS

Wallace Üniversitesi’nin Kappa Kappa Tau adında kız kardeşliği kulübü vardır. Çok popüler bir kulüptür, okula gelen bütün kızlar oraya katılmak ister fakat belli testleri geçemedikten sonra kulübe alınmazlar. Kulübü yöneten kıza Chanel lakabı verilir ve onun yancılarına da Chanel 2, 3 diye isimlerle seslenilir. Okulun dekanı ve Chanel arasındaki didişmeden dolayı dekan okula yeni gelen kızları Kappa Kappa Tau’ya koyup oranın kurallarını, düzenini yıkmak ister. Bu didişmelerin olduğu sıralarda bir seri katil ortaya çıkar ve seri cinayetler başlar.

Bir anda kaos başlar, herkesin canı tehlikededir ve herkes birbirinden şüphe duyuyordur. Cinayetlerin, 20 yıl önce yaşanan bir olaydan dolayı olduğu düşünülmektedir. Herkesin gözü birbirinin üzerindedir, bakalım bu seri cinayetlerden kimler payını alacak?

 

Not: Biraz… değil baya baya parodi tarzı bir dizi. 🙂

 

 

5. FİFTEEN YEARS WAITING FOR MIGRATORY BIRDS

Li Li ve Pei Shang Xuan ortaokulda tanışırlar. Li Li aklı başında ve zeki bir kızdır. Xuan ise tam tersi yakışıklı olduğu kadar umursamaz bir tiptir. Basit bir kız ve yakışıklı bir delikanlı, başarılı bir öğrenci ile başarısız bir öğrenci. Hiç de gıpta ile bakılacak bir çift gibi görünmüyorlardır. Sonraki 15 yıl boyunca çok yakın dost olurlar. Bu süre zarfında bir noktada Li Li tek taraflı aşık olan taraf olur. Yıllar geçtikçe Pei Shang Xuan, Li Li’nin onun için gerçek değerini anlar ancak, her şey beklendiği gibi gitmeyecektir.

Not: Bu dizi de aynı adlı bir kitaptan uyarlama. Ancak kitap yok. Yani Çin dışında farklı bir edisyonu yok. İngilizce bulsaydım gerçekten okumak isterdim.

 

6.PERFECT GİRL EVOLUTION

 

Nakahara Sunako aslında normal bir kızdır. En azından orta okulda hoşlandığı çocuğa açıldığında aldığı “Çirkin kızlardan nefret ederim.” cevabına kadar.  Bu noktadan sonra insanlar arasını karışmayı reddeder ve kendini odasına kapatarak sürekli korku filmleri izler. Artık korkunç olan şeylere karşı büyük bir ilgisi vardır ve en yakın arkadaşı Hiroshi-kun bir anatomi bebeğidir.

Diğer tarafta halasının malikanesinde yaşayan 4 gözalıcı genç vardır. Yeğeninin bir hanımefendi olmasını çok isteyen hala, çocuklara bir anlaşma önerir. Ya Sunako’yu onlarla beraber yaşayacağı sürede bir hanım efendiye çevireceklerdir ya da evden atılacaklardır.

Hala’dan gelen en büyük motivasyon teklifi ise nedir?

Eğer başarırlarsa kira ödemeyeceklerdir!

 

 

7. FREAKS AND GEEKS

The cast of “Freaks And Geeks.” From l-r: James Franco (as Daniel), Linda Cardellini (as Lindsay Weir, front, green jacket), Seth Rogen (as Ken Miller, plaid shirt), John Daley (as Sam Weir, front blue striped shirt), Martin Starr (as Bill Havenchuck, back wearing glasses) and Samm Levine (as Neal, far right). Photo credit: Chris Haston NBC, Inc. All Rights Reserved.

 

Lindsay Weir ve küçük kardeşi Sam Weir’in aile ve lise hayatını işliyor. Lindsay başarılı bir lise öğrencisi. Notları çok iyi; okulun matematik yarışma takımında. Tam da ailesinin istediği bir kız. Fakat babaannesinin bir gün beklenmedik bir şekilde ölmesiyle hayatını sorgulamaya başlar. Hayatı tecrübe etmeye ve yeni şeyler keşfetmeye çalışan Lindsay, eski arkadaşlıklarından sıyrılır ve herkesin Freak (Kaçık) dediği grupla takılmaya başlar.

Freak tayfamız da sürekli dersleri asan ve ot içip kafa bulan insanlardan oluşuyor. Değiştirdiği arkadaş çevresiyle kendi de değişmeye başlayan Lindsay, ailesi ve eski arkadaşı Millie tarafından yadırganmıştır.

 

 

8. REİGN

 

Reign, 16. yüzyılın 2. yarısında geçiyor ve İskoçya kraliçesi I. Mary’nin iktidara yükselme ve saltanat sürecini anlatıyor.

 

9. THE NINE LİVES OF CHLOE KING

Dizinin konusu doğum gününde artan yeteneklerini geliştirmeye başlıyan ve gizemli bir kişi tarafından takip edildiğini anlayan bir kız etrafında gelişiyor. Chloe, insan suikastçılar tarafından avlanan kadim bir ırkın parçası olduğunu yakın bir zamanda keşfediyor ve kendisi o ırkın hayatta kalması için son umudu olabilir. Geçenlerde yayınlanan resimde Chloe, çok da kötü durumda olmayan dünyayı kurtaracak gibi gözüküyor.

10. PRİNCESS HOURS

Dizi, 1911’deki Japon işgaline kadar Kore’yi yöneten ve bu kuşatmadan sonra bir daha kendini toparlayamayan Kore’nin son kraliyet ailesi model alınarak hazırlanmıştır.

Dizi Kral’ın hastalandığı haberiyle başlar. Kral’ın her an ölebileceği düşüncesiyle veliaht prens Shin’e bir eş bulmak gereklidir. Shin, balerinlikle uğraşan Hyorin’e evlenme teklif eder ama Hyorin balerin olmayı daha çok istediğini söyleyerek onu reddeder. Bunun üzerine Shin, daha önce verilmiş bir sözün üzerine Chae-kyong adında bir kızla evlenmek zorunda kalır… Chae-kyong’un saray yaşamına alışma süreci, diğer kral adayı Yul’un da İngiltere’den gelmesiyle olaylar içinden çıkılmaz bir hal alacaktır…

Not: Konu Kore, resim Tayland versiyonuna ait. Farklı ülke aynı dizi seçin beğenin izleyin.

 

 

11. HANAZAKARİ NO KİMİTACHİ E

Türkçesi “Yakışıklılar Cenneti” olan dizide Mizuki, hayran olduğu sporcu olan Sano İzumi’yi görebilmek onunla tanışabilmek için erkek kılığına girer ve onun okuluna transfer olur. Gittiği okulda 3 yurt vardır ve bu yurtlar sürekli yarış halindedir. Biri sporculardan, biri drama klübünden bir diğeri de dövüş sanatlarından oluşmakta olan bu klüpler daha ilk dakikadan Mizuki’nin peşine düşer.

 

12. LOVE O2O

 

Bir erkeği, bir kadına ilk görüşte aşık eden şey nedir? Dış görünüşü mü?

Aurası mı?

Yoksa parası mı?

Hayır.

Kampüsün yakışıklısı ve oyun uzmanı olan Xiao Nai’ın ilk görüşte Bei Wei Wei’ye aşık olmasının sebebi klavye üzerinde ustaca hareke eden zarif parmaklarıdır.

Bir diğer oyun ustası olan Wei Wei, kendini online oyunları kazanmaya o kadar kaptırmıştır ki, Aşk Tanrısı Eros’un oklarının oynadığı oyunlardan gelebileceğini aklından bile geçirmez. Xiao Nai, artık hem oyunlarda hem de gerçek hayatta Wei Wei’in kalbinin peşinde olacaktır.

 

13. MASTER DEVIL DON’T KİSS ME

 

Han Qi Lu, zengin bir ailenin çocuğudur. Okulunda “Master Devil” olarak adlandırılmaktadır. An Chu Xia ise gecekonduda yaşayan, para kazanmak için annesine yardım eden fakir bir kızdır. Annesi ölünce, Qi Lu’nun evinde kalmaya başlar. İkisi aynı okula giderlerken Master Devil, kıza zor zamanlar yaşatır. Peki bu ikisinin didişmesi nereye varacaktır?

 

14. SKİNS

Çok da şiddetle önermediğim, İngiliz yapımı oldukça açık sahneleri olan bir gençlik dizisi. Konu olarak belli bir olayı yok. Ergenlik dönemindeki her tip insan türü barındırıyor içerisinde.

 

 

15. SASSY GO GO

Dizi, lisedeki bir amigo takımındaki öğrencilerin etrafında dönmektedir. Burada, arkadaşlığın ve aşkın yanı sıra rekabeti körükleyen sert bir eğitim vardır.

 

16.U- PRINCE SERİSİ

Her biri 4’er bölümlük 10 seriden oluşmaktadır.

1. The Handsome Cowboy

Sibtis, yakışıklı ve kafasına taktığı kızı tavlayan bir playboydur. Bir gün gece klübünde bir kızla tanışır ve kolay lokma zanneder. Ancak baltayı taşa vurmuştur.

2.The Gentle Vet

Veterinerlik 2. sınıf öğrencisi Thesis bir gün her yağmur yağdığında korkup ağlayan Suaysai ile tanışır. Temizlik delisi olan Thesis ile tuhaf ve rahat bir kız olan Suaysai’nin yolları tesadüslerle kesişmeye başlar. Ve yavaş yavaş aykınlaşmaya başlarlar

3.Lovely Geologist

Jeoloji okuyan T-rex tam bir dinazor hayranıdır. Günün birinde bir kıza aşık olur ve peşine düşer. Ancak kızın, ona kötü davranan bir erkek arkasaşı olduğunu öğrenir. Kızın kalbini kazanabilecek midir

4. Badass Baker

Dağınık ve paspal bir yazar ve mutfakta harikalar yaratan bir fırıncı ev arkadaşı olurlar.

5. Absolute Economist

Chompick çok heyecanlı ve tatlı bir kızdır. Ekonomi bölümü öğrencisi Teddy’e ilk görüşte aşık olur. Ama okulda Teddy’nin Pascal ile birlikte olduğu sanılmaktadır. Aşık olduğu kişiyi gay zanneden Chompink onu kendisine nasıl aşık edeceğini aramaktadır.

6. Foxy Pilot

Mühendislik son sınıf öğrencisi Hawk’ın hayali mezun olup pilot olmaktır. Ancak istediği işi alabilmesi için prenses hastalığı olan Aurora ile ilgilenmek zorundadır.

7. Playfull Comm- Art

Sung, Kirun’u gizli gizli seven bir hayalperettir. Kirun ise sakin ve mütevazı bir öğrencidir. Sung geçirdiği kaza sonrası yakın gelecekteki olayları görmeye başlar.

8. Extroverted Humanist

Kiryu, hocasının ricası üzerine Çin’den geçiş yapan Pinyin ile ilgilenmek zorunda kalır. Pinyin çok zor bir kızdır çünkü kabuğuna sımsıkı bağlıdır.

 

9. Single Lawyer

Firstclass, tüm dersleri A olan, hukuk fakültesi son sınıf  öğrencisidir. Dakikliğiyle bilinir ve oldukça da serttir. Saatlere ilgisiyle tanınmıştır. Minute ise şımarık ve zengin bir kızken ailesinin iflasıyla, ülkede bir başına kalmıştır. Çocukluk arkadaşından gelen yardım teklifi onu Firstclass ile tekrar karşılaştıracaktır.

 

10. Crazy Artist

Mel B, fazlasıyla aynı oldukları gerekçesiyle erkek arkadaşı tarafından terk edilmiştir. Bu olaya tanık olan Hippie, kıza yardımcı olmak ister. Erkek arkadaşının teorisinin doğruluğunu test etmek isteyen Mel B, kendisinden tamamen farklı olan rockçı Hippieile 5 günlüğüne çıkmaya karar verir. Hippie bu anlaşmayı, Mel B’nin Beatles tişörtü karşılığında kabul eder.

 

17. SUBURGATORY

 

Şehir kültüründen tamamen farklı, kendine has bir yaşam tarzı, kültürü olan yerleşim yeri baba-kızı alışık olmadıkları bir yaşam tarzına doğru sürükler. İkisi de aslında aile ilişkilerinin daha yoğun olduğu bu alanda hayatlarında bir örnek alınası bir “anne/eş” modelinin olmamasının zorluklarını yaşıyorlardır. Anne – kız ilişkileri iç içe geçmiş, daha “dişi” genç kızlardan oluşan bu yerde annesiyle uzak ilişkiler içinde olan ve kendisini tanıma sürecini annesiz geçirmek zorunda kalan Tessa ve daha çok kadınlar tarafından yürütülen komşuluk, okul vb. toplumsal alanlarda alışkın olmadığı banliyö kurallarıyla cebelleşen George yeni yaşam tarzlarına alışmak zorundadırlar.

18.THE CARRIE DIARIES

Carie’nin 80’lerin başındaki lise dönemine dönüp; aşk, seks, arkadaşlık ve ilişkiler üzerine ilk sorularını sorduğu, diğer yandan da okulla başa çıkmaya çalıştığı halini izleyeceğiz. Manhattan, çok genç ve çok güzel olan Carrie Bradshaw için keşfedilmesi gereken bir yer, o da zaten buna dünden hazır..

Sex and The City’nin öncesi yani.

 

19. THE VAMPIRE DIARIES

 

 

Ailelerini dört ay önce bir trafik kazasında kaybetmiş olan 17 yaşındaki Elena ve 15 yaşındaki kardeşi Jeremy, yaşadıkları acı sonrası hayatlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Elena çevresinde her zaman güzelliği ve başarılı bir öğrenci olmasıyla ön planda olmuştur. Yaşadığı acıyı dış dünyadan saklama çabasındadır. İki vampir kardeşten Stefan ve Damon’ın kasabaya gelmesiyle, Elena’yla Stefan hemen birbirlerine karşı ilgi duymaya başlarlar.

Dizi bu hikâyeden yola çıkarak, ufak bir kasabadaki iki vampir kardeşin Elena isimli genç kıza karşı duydukları tutku yüzünden birbirleriyle mücadele içerisinde olmalarını konu alıyor. Vampirlerden daha iyi huylu olarak tanımlayabileceğimizin adı Stefan, daha sert ve karanlık görünümlü olan ve insan kanı içme konusunda herhangi bir vicdan azabı duymayansa Damon. Bu iki vampirin birbirleriyle mücadelesi sırasında yalnızca Elena değil, genç kızın ailesi ve kasabanın diğer sakinleri de tehlike altında olacak.

 

20. THE ORİGİNALS

 

Dizi, Klaus Mikaelson ve ailesinin 1919 yılından beri ilk kez New Orleans’a geri dönmesi ile başlar. Kuruluşunda var oldukları bu şehirden ve kindar babalarından kaçmak zorunda kalmışlardı. Onların yokluğunda şehrin yönetimi Marcel’e geçmiştir. Klaus, Marcel’i alt ederek bir zamanlar sahip oldukları şehri geri almayı kafasına koymuştur. Bunu yaparken vampirler, kurt adamlar ve cadılar arasında çıkması muhtemel bir savaşı da önlemek durumundadır.

 

21. THE O.C.

Zenginlik içinde hayatlarını sürdüren Orange County sakinlerinin hayatına dahil olmak durumunda kalan taşralı bir gencin hayatını, adaptasyon sürecini, arkadaşları ile ilişkilerini anlatıyor

Ülkemizdeki Medcezir adlı uyarlamanın orijinali.

 

22. DAWSON’S GREEK

 

Kavak Yelleri dizimizin orijinali.

 

Dawson ve Joey her zaman en akın arkadaş olmuşlardır ve birbirlerini her zaman yardım etmişlerdir. Dizinin başında liseye başlayacak arkadaşlar, büyüdüklerini fark etmişlerdir ve tüm hayatlarının değişmesinden korkuyorlardır. Dawson’ın diğer en yakın arkadaşı da Pacey’dir. Pacey, diğer ikisine göre daha eğlenceli ve daha haşarıdır.Güzel bir şekilde devam eden küçük kasaba hayatları, Jen’in New York’tan gelip kasabaya yerleşmesiyle değişmeye başlayacaktır.

 

23. SABRİNA

Acemi Cadı adlı dizimizin orijinali.

Konusunu yazmaya gerek görmüyorum o zaman artık.

 

24. STAR- CROSSED

 

Emery henüz 6 yaşında bir kız iken, kasabalarına bir uzay aracı düşer ve içinden barışçıl olduklarını iddia eden Atrian isimli bir grup çıkar. Kasaba halkı gruba inanmaz ve kontrolü sağlamak için onlarla bir savaş içine girer. 6 yaşında bir Atrian olan Roman, bu kargaşa içinde Emery’nin evlerine sığınır ve aralarında bir arkadaşlık gelişir. Ancak Roman sonunda yakalanır ve Atrian halkının tutulduğu bir kampa götürülür. Aradan 10 yıl geçer ve insan/uzaylı entegrasyon projesi amacıyla Roman’ın, Emery’nin okuduğu liseye kayıt edilmesine karar verilir. Bu sayede Roman ile Emery’nin yolu yıllar sonra tekrar kesişecek ve aralarında bir aşk filizlenecektir.

25. SHADOWHUNTERS

The Mortal İnstruments adlı Cassandra Clare’nin yazdığı kitap serisinin uyarlaması.

Not: Kitaplardan farklı işliyor baya. Tamamen sadık kalınmamış. Zaten öyle bir beklentide olmak hata olurdu.

Clary Fray isimli genç bir kızın 18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlarla savaşan Shadowhunter soyundan geldiğini öğrenmesiyle değişen hayatını konu alıyor.

 

26.  TEEN WOLF

 

Scott McCall ormanda dolaşırken bir kurtadam tarafından ısırılır ve o da artık bir kurtadamdır. Bir lise öğrencisi için bu gerçeği kabul etmek ve hayata devam etmek oldukça zordur. Scott, en iyi arkadaşı Stiles Stilinski ve başka bir kurt adam olan Derek Hale’in yardımlarıyla, bu gerçeği diğerlerinden saklayarak normal bir hayat sürmeye çalışır.
Doğaüstü bir gençlik draması olan Teen Wolf başarılı seçilmiş müzikleriyle de dikkat çekiyor.

 

27. RİVERDALE

Archie çizgi romanlarının ana karakterleri  Archie, Betty ve Veronica’yı merkezine taşıyan dizi, küçük bir kasaba olan Riverdale’in uzaktan görünen sessiz sakin halinin altında yatan karanlığa odaklanıyor.

 

28. SCHOOL 2013/2015

School 2013’te arkadaşlığa ve gençlerin sorunlarına değinilirken, School 2015 okullardaki zorbalık sorunu, aşk üçgeni ve ikiz kardeşlerin gizemine odaklanıyor.

 

29.MONSTAR

Birbirleriyle alakasız kişiliklerde farklı insanların bir araya gelip bir müzik grubu oluşturmasını konu ediniyor. Her gencin hayatını etkileyen psikolojik bir sorunla uğraşması diziyi daha derin gösteriyor.

(Konu açıklamasından çok, yorum gibi olmuş. Neyse.)

 

30. 13 REASON WHY

Hannah Baker’ın ölmeden önce doldurduğu 13 kayıt ve ölümüne sebep olarak bu kayıtları sırayla dinleyen insanları konu edinmektedir.

Aynı adlı kitaptan uyarlamadır.

Not: Dizisi kitaptan belki daha başarılı bile olabilir ancak sizi etkileyen ilk yaptığınız eylemdir. Ben önce kitabı okuduğum için dizisinin bu kadar popüler olmasını anlamıyorum aslında. Gayet güzel ve sıradandı. Bazı izleyenler verdiği mesajı anlamayıp, süslü intiharlara soyunmuş. Diyecek sözüm yok.

Not 2: Ayrıca 2. sezon çıkacak dendi. Bu biraz kitaba saygısızlık değil mi?

 

31. THE SECRET CIRCLE

 

 

Cassie Black annesinin ölümüyle büyükannesinin yaşadığı kasabaya gelir. Onun gelişiyle kasabadaki 5 gencin oluşturduğu grup tamamlanmış olacaktır. Çünkü onlar cadıdır ve güçlerinin doruğa ulaşması için gereken şey çemberin tamamlanmasıdır.

Bunu tamamlayan halka da Cassie’dir.

 

32. ASİ YILLAR

Müzikal, Meksika yapımı gençlik dizisidir. Birbirlerinden pek de hoşlanmayan gençlerin bir araya gelip müzik grubu oluşturması konu edinilmektedir.

Sanırım dizi bitiminde de  bir grup olarak turnelere devam etmişler.

 

 

 

33. VERONICA MARS

 

Dizimiz, hayali bir kasaba olan Neptün’de geçiyor. Veronica’nın tanımıyla burada yaşamak için ya çok zengin olmanız ya da onlar için çalışmanız gerekiyor.Henüz lise öğrencisi ve okulun popüler kızlarından olan Veronica’nın hayatı, en yakın arkadaşının ölümüyle birlikte bir anda değişir. Kasabanın şerifi olan babası bundan sorumlu tutulup kovulur. Bu durumundan sonra orta yol bulamayan annesi onları terk eder. Olaylar bununla da bitmez. Veronica sevgilisi tarafından terk edilir ve eski arkadaş grubunu tamamıyla kaybeder.Hayatını toparlamaya çalışan Veronica, kovulan babasının açtığı dedektiflik bürosunda ona yardım etmeye başlar. Bu işi yaparken, bir yandan Neptün’deki zengin insanların kirli sırlarını öğrenir, diğer yandan da en yakın arkadaşının cinayetindeki gizli sır perdesini ortadan kaldırmaya çalışır

 

 

 

34. FAMOUS İN LOVE

 

Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Paige Townsen (Bella Thorne) Hollywood’da gişe rekorları kıracak bir filmin seçmelerine katılır ve başrolünü kazanır. Hayatı bir gecede değişen Paige yıldızlarla dolu bir yaşamın içine girer. Bir yandan kayıp bir pop yıldızını ortaya çıkarması beklenirken diğer yandan iki erkek başrol oyuncusu ile dengeleri sağlamaya çalışır.

 

 

 

35. STRANGER THİNGS

 

80’li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı atlamayan bir fantastik gerilim dizisi. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono’yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor

 

36. KENDİNİ ÖZGÜR BIRAK (Free Rein) 

 

Yazın İngiltere kırlarında gizemli bir atı uyandırdıktan sonra 15 yaşındaki Zoe karşılaştığı olaylarla baş etme gücünü buluyor.

 

37. BACKSTAGE

 

 

Backstage, Keaton sanat okulunda okuyan, harika yetenekleri olan (müzisyenler ve aktörler tarafından canlandırılan) genç bir grubu izler. Gençlerin yeni dostlukları, başarıları, hayal kırıklıkları, şöhretleri ile ilgili gelecek endişeleri ve yükselişleri konu edilmektedir.

 

38. ANNA WİTH AN “E”

 

Anna and the Green Gables hikayesinin uyarlandığı bir dizi.  Yeşilin kızı Anna’ da diyebiliriz. Yetimhaneden gelen konuşkan ve hayat dolu bir kızın hikayesidir.

 

39. TALİHSİZ SERÜVENLER DİZİSİ

Kara komedi türündeki senaryosuyla güldüren dizide, anne ve babasını gizemli bir yangında kaybeden Baudelaire kardeşlerin, karanlık aile sırlarıyla yüzleşmesi anlatılıyor.

 

 

40. HEARTLAND

 

Lauren Brooke’un aynı adlı kitap serisinden senaryoya uyarlanan dizi, Alberta Rocky dağlarındaki bir at çiftliğinde geçiyor.
Amy ve Lou Fleming kardeşler, bir araba kazasında kaybettikleri annelerinin hatırasını yaşatmak için çiftliklerinde bakıma muhtaç ve başıboş atlara bakarlar. İki kızkardeşin ve büyükbabaları Jack Bartlett’ın at çiftliğindeki hayatı hergün yepyeni sürprizlerle doludur.

 

41 Hİ SCHOOL LOVE ON

 

Bir ölüm meleğinin kazara bir insanı kurtararak insan olmasını konu edinmektedir.

 

42. HEİRS


Dizi, genç zengin mirasçıların ve sıradan saygı gören fakir bir aileden gelen Cha Eun-Sang (Park Shin-Hye) arkadaşlıklarını ve aşklarını anlatıyor.

 

43. DREAM HIGH

Kirin Sanat Lisesinde altı öğrencinin birer K-pop idolü olma hayalleri vardır. Bu altı öğrencinin hayallerine gittikleri yoldaki çekişmeleri, arkadaşlıkları ve aşkları anlatmaktadır.

 

44. REPLY 1997/ 1994/ 1988

Bu üç dizide yıllar ve olaylar farklı olsa da konu aynıdır.

Kızımızın kocası kim olacaktır?

 

45. SUKİNA HİTO GA  IRU KOTO

Misaki Sakurai (Mirei Kiritani) uzun zamandır kimseyle çıkmamıştır. Bir pastacı olarak her zaman mesleğine yoğunlaşmıştır. Bir gün işinden kovulur ve bu olayın sonrasında lisedeki ilk aşkı Chiaki Shigesaki (Shohei Miura) ile karşılaşır. Misaki, Chiaki’nin restoranında yarı zamanlı çalışmaya başlar ve orada kalır. Orada yaşamaya başlarken Chiaki’nin iki erkek kardeşi Toma (Shuhei Nomura) ve Kanata (Kento Yamazaki)’nın da orada kaldığını fark eder.

 

46. HİGH & LOW

 

Bir zamanlar Mugen egemenliğindeki şehir 5 bölgeye ayrılarak çetelerin hakimiyetine geçti. Bunlar; Sannoh Rengokai, White Rascals, Oya Kohkoh, Rude Boys ve Daruma Ikka çeteleri. Bu 5 çete Efsanevi Amamiya Kardeşlere boyun eğmeyi reddettikten sonra Mugen hakimiyeti de sona ermiş oldu.

İsimleri ile S.W.O.R.D oluşturan bu 5 çete gururları ve şanları için savaşırlar fakat birden gizemli Mighty Warriors (Aziz Savaşçılar) ortaya çıkar.

 

 

 

47. KUROSAKİ KUN NO IINARİ Nİ NANTE NARANAİ

 

Yu Akahane (Nana Komatsu) babasının iş nedeniyle başka bir yere transfer edilmesiyle bir yurda yerleşir.
“Beyaz Prens” lakaplı Takumi Shirakawa (Yudai Chiba) ile aynı yurtta kalacağından heyecanlıdır.”Kara
Şeytan” lakaplı Haruto Kurosaki (Kento Nakajima) Yu’nun ona karşı gelmesinden dolayı cezalandırmak
için onu öper ve bu Yu’nun ilk öpücüğüdür.Bu olaydan sonra Yu, Haruto’ya itaat etmeye başlar.

 

 

48. GOOD MORNİNG CALL

 

Nao’nun ailesi dedelerinden kalan çiftliği devralarak başka bir şehre taşınırlar. Okulundan ayrılmak istemeyen Nao, ailesini ikna ederek yeni bir daireye taşınır. Ancak hayallerinde yeni daireye taşınmasından kısa bir süre sonra, okulun en popüler 3 çocuğundan biri olan Uehara’nın da aynı evi kiraladığını öğrenir. Nao ve Uehara, evi kiraladıkları emlakçıya ulaşmaya çalışsalar da, dolandırıldıkları ortaya çıkar. İkisi de evin kirasını tek başlarına ödeyecek durumda olmadıkları için, bir süre bu şekilde yaşamaya karar verirler. Nao hayalperest, oldukça sakar, duygusal bir kızken; Uehara bir o kadar sert, ciddi ve gizemlidir. Okuldaki tüm kızlar Uehara’ya hayranken, Nao onun ne kadar çekilmez ve birlikte yaşaması zor birisi olduğunu yakınen görecektir. Hem okuldaki kızlar Nao’ya musallat olmasın, hem de aileleri durumu öğrenip evden ayrılmalarına sebep olmasın diye Nao ve Uehara, evde birlikte yaşadıkları ve hatta birbirlerini tanıdıklarını herkesten gizlemeye karar verirler. Ancak ikili arasında başlayan romantik yakınlaşma ve yaşanan gelişmeler, durumu karmakarışık, içinden çıkılmaz ama bir o kadar da komik bir hale sokar.

 

 

 

 

49. MY LİTTLE LOVER

 

 

Shunichi Minami, iyi görünüme sahip, başarılı bir liselidir. Chiyomi Horikiri, dansı seven parlak bir kızdır. İkisi çocukluktan arkadaş, ayrıca birbirinin ilk aşkıdır. Ancak Shunichi Minami’nin babası ortadan kaybolduğunda nadiren konuşur olurlar. Fırtınalı bir gecede, Chiyomi Horikiri ebeveynleri ile geleceği hakkında tartışır ve evi terk eder. Yağmurdan saklanmaya çalışırken, çocukluğuna geri dönmeyi diler. Aniden, küçülür ve 15 cm boyunda olur. Shunichi Minami küçük Chiyomi Horikiri görür. Kız, hiç kimseye görünmek istemediğini söyler böylece Shunichi Minami onu evine alır.

 

 

50. NODAME CANTABİLE

 

 

 

Chiaki, en büyük hayali bir “orkestra şefi” olmak olan oldukça yetenekli bir piyano öğrencisidir. Sadece en iyilere öğretmenlik yapan öğretmeni ile ters düşünce daha alt seviye bir öğretmenin yanına verilir. Bu olaylar esnasında ise hayatını tamamen değiştirecek, hemen her konuda kendisine zıt bir karaktere sahip Nodame ile tanışacak ve olayların onun hayallerini takip edeceği bir maceraya atılacaktır.

 

 

 

51. ASUKO MARCH

 

 

İstediği liseye girme şansını sınavdaki küçük bir dikkatsizliği yüzünden kaybeden Yoshino Nao’yu Takei oynuyor.Bu hatası yüzünden lise hayatı Kenritsu Asuka Kougyou Koukou ismindeki bilinen ismiyle Asuko- liseye kaydolmakla başlayan Nao’nun, Asuko’a 148 öğrencinin içinde sadece iki tane kız arkadaşı vardır. Ve Nao sınıftaki tek kızdır. Bakalım erkekle dolu bu meslek lisesinde Nao’nun başına neler gelecek?”

 

 

 

52. NOBUTA WO PRODUCE

 

 

Lisede okuyan Shuji Kiritani okuldaki en popüler çocuktur, diğer öğrencileri çocuk gibi görür. Kendisini beğenen aslında ikili oynayan ama iyi bir çocuktur. Sınıf arkadaşı Akira Kusano, Shuji’yi seviyor ve onu arkadaşı olarak görüyor ama Shuji ondan nefret eder. Bir gün sınıflarına Nobuka Kotoni isimli bir kız öğrenci gelir. Nobuka asosyal, ürkek, ezik ve garip biridir bu yüzden itilip kakılır okulda. Shuji ve Akira bu olanlara kayıtsız kalamaz ve Nobuka’yı okulun en popüler kızı yapmaya karar verirler böylece bu üçünün arkadaşlığı başlamış olur.

 

 

53. ONE LİTER OF TEARS

 

Aya Omurilik soğanı dejenerasyonu ( bu hastalık bizim özgürce haraket etmemizi sağlayan omuriliğin yavaş yavaş yok olması demektir) hastalığına yakalandığında doktoru ondan bir günlük yazmasını ister. Böylece hatalığın ilerleyişini görecektir. Aya-nee o günden sonra günlük tutmaya başlar. Gücünün yettiği yere kadar yazar. Bütün yaşadıkları bu günlüklerde saklıdır. 23 mayıs 1988 yılında hayata gözlerini yumar. Ve bir dergi aracılığıyla günlükleri yayınlanmaya başlar. Bu hikâye bu günlükler günlükler sayesinde önce kitap olarak basılmış daha sonra dizisi yapılmış ve aya-nee nin gerçek hayatını konu almıştır.

 

 

54. SHİRİTSU BAKALEYA KOUKOU

 

Bir gün Bakada Lisesinin aptal, suçlu ve serseri erkekleri ve Daiichi Catteleya Akademisi’nin şık, güzel ve varlıklı kızları Bakareya Lisesi’ni oluşturmak üzere birleşirler. Olaylar da bunun üzerine başlar…

 

 

55. GOKUSEN

 

İdealist, genç öğretmen Yamaguchi Kumiko nam-ı diğer öğrencileri ona taktığı isimle Yankumi, Shirokin Lisesine matematik öğretmeni olarak gelir. Kendisine okulun en serseri ve söz dinlemez öğrencilerinin bulunduğu 3D sınıfının sınıf öğretmenliği verilir. Okul yönetimi tarafından mimlenmiş olan bu öğrenciler, çıkan her olay sonrası sorumlu olarak tutulmaktadır. Tüm öğretmenlerin bu öğrencilerden umutlarını kesmelerine rağmen Yankumi onları doğru yola getirebileceğine inanmaktadır. Okul yönetimi Yankumi için endişelenirken öğrencilerde bu yeni öğretmeni diğerleri gibi yıldırabilecekleri düşünürler. Fakat bilmedikleri Yankumi’nin ünlü ve büyük yakuza ailesinin tek varisi olduğudur. Ve kolay kolay korkup kaçmaya niyeti yoktur.

 

 

 

56. SWİTCH GİRL

Okulda ve dışarıda tam anlamıyla örnek öğrenci ve popüler bir kız gibi görünen kız, eve geldiğinde korkunç görünmektedir ve bu halini dış dünyadan saklamaktadır. Okulundaki yeni öğrenci ve yeni komşusu olan çocuğun da onun gibi olduğunu keşfeder.

57. SHOKOJO SEİRA / KÜÇÜK PRENSES

“Seira Hindistan’da büyümüş, ama lise eğitimine devam etmesi için Japonya’daki zengin bir yatılı okula geri gönderilmiştir. Lüks içinde yaşamasına rağmen, asil bir aileden gelen Seira nazik ve cömert birisir, ve okulda birçok arkadaş edinmiştir. Ondan hoşlanmayan tek kişi okulun müdürüdür, ama babasının serveti yüzünden istemeyerek de olsa ona iyi davranır. Derken, tam Seira’nın on altıncı yaş gününde, müdür, babasının öldüğünü ve ona tek kuruş bırakmadığını haber verir. Böylece, Seira okul masraflarını karşılıyabilmek için hizmetçi olarak çalışmaya başlar.”

 

 

58. MY LİTTLE PRİNCESS 

Lin Xing Chen, annesi tarafından değilde babasının eşi tarafından büyütülmüş ona anne demek zorunda kalmış bir kızdır. Prenses gibi yetiştirilmiştir ve onun seviyesine uygun Zheng Chu Yao ile evliliği ayarlanmıştır. Müstakbel nişanlısıyla görüşeceği gece okulun en zeki ama bir o kadar da soğuk yakışıklı genci Nian Yu ile karşılaşır. Önce birbirlerine ilgisiz davransalar da bir süre sonra Nian Yu ayı kostümüyle Xing Cheng’in en zor zamanlarında yanında olmaya başlar. Aşık olurlar ancak aralarındaki seviye farkı büyük bir engeldir.

59. KİSS THE SERİES

Sandee çevresi kanka olarak adlandırdığı erkeklerle dolu bir üniversite öğrencisidir. Bir gün arkadaşı Thada’nın yatağında çıplak uyanır. Kafası karışmış ve şok olmuştur. O kadar sarhoşturlar ki ikisi de bir şey hatırlamıyorlardır.

 

60. GO, SİNGLE LADY 

 

 

Wang Man Lin sonradan görme ve huysuz  bir genç kızdır. Eski sevgilisinden ayrılırken bir yıl içinde ondan daha iyisini bulacağına dair söz verir Fan Jjang Yu ise babasının gölgesinde kalmış zengin bir gençtir. İkisinin yolları bir anda kesişir.

 

 

 

 

61. Hİ MY SWEETHEARTS

 

Hassas bir genç ve korkutucu bir kız arasındaki  romantik komedi.

 

62. I’M SORRY, I LOVE YOU

 

 

Kendisi öldükten sonra bile sevdiği kadının mutluluğu yakalaması için çabalayan bir hayaletin öyküsü.

 

63. İCE FANTASY

 

Hikaye, Kar Krallığı (Buz Kabilesi) ile Ateş Kabilesi arasında Ateş Kabilesinin mağlubiyeti ile sonuçlanan savaştan 100 yıl sonrasında geçiyor. Savaşta büyük kayıplar verilir ve Buz Kabilesinde, krallığın tek varisleri ve safkan buz illüzyonistleri olan Prens Ka Suo ve üvey erkek kardeşi Ying Kong Shi sağ bırakılır. Ka’nın erkek kardeşi ve sevgilisi Li Luo kayıplara karışıp Ka Suo istemeyerek tahta çıktıktan sonra tartışmalar ortaya çıkar.
Ka Suo aynı zamanda Buz Kabilesi’nin kutsal tapınağında pusuya yatmış şeytani bir ruh olduğunu kazara keşfeder. Ka yanındakilerle beraber esrarengiz tapınağa girer ve sırf kendisine bir komplo düzenlediğini ortaya çıkarmak için tapınağın başı Lady Yuan Ji’yi yener. Diğer taraftan, erkek kardeşinin tüm anılarını kaybedip annesinin emri ile Ateş Prensi olduğundan habersiz Ka Suo onu ve sevgilisini bulmaya çalışırken de güçlüklerle karşılaşmaktadır. İki kabile arasındaki savaş iki kardeşi karşı karşıya getirerek tekrar alevlenir.

 

 

 

64. MY AMAZİNG BOY FRIEND

 

 

Xue Ling Qiao, yüzyıllar boyu uykuda olan bir insanüstüdür. Tian Jing Zhi, rastlantı sonucu onu uyandırır. Bundan sonra ikili arasında olaylar gelişmeye başlar. Dizi konusunu, başarılı bir Kore dizisi olan My Love from the Star’dan ilham almıştır.

 

 

65. WHİRLWİND GİRL

 

 

Bai Chao’nun ailesi çıkan bir yangında öldükten sonra bir tekvando hocası tarafından büyütülmüştür. Sevgili akıl hocasını kaybettikten ve ulusak müsabakalarda boy gösteremedikten sonra, motivasyonu kalmamıştır. Tam umutlarını kaybetmişken karşısına çıkan eğitmen hayatını değiştirecektir.

 

66. AGE OF YOUTH

Aynı evi paylaşan 5 kızın yaşadıkları anlatılmaktadır.

 

67. CHEESE İN THE TRAP

 

 

Hong Sul, sıradan bir üniversite öğrencisidir. Yoo Jung ise, okulun en popüler ögrencisidir. İyi görünümlü, zengin, akıllı, ve hatta güzel birisidir. Ancak Hong Sul, Yoo Jung’u göründüğünden çok daha iyi olduğunu sanıyordur.

 

 

68. WEITHLİFTİNG FAİRY KİM BOK JOO

21 yaşındaki halterci Kim Bok Joo’nun ilk aşkı.

 

 

 

69. HEARTSTRİNGS

 

Biri klasik,  diğeri modern müzik öğrencisi olan Lee Shin ve Gyu Won’un iddia ile başlayan kölelik macerasını konu almaktadır. Shin öğretmenine aşıktır. Gyu Won’da Shin’ e karşılıksız aşıktır.

 

 

 

70. ORANGE MARMELADE

200 yıl önce insanlar ve vampirler bir dostluk anlaşması imzaladılar. Ama halen birbirleriyle anlaşmaları çok zordur.

Günümüzde Jae-Min (Yeo Jin Goo) okulun en popüler öğrencisidir. Okula yeni transfer olan kız öğrenci Baek Ma Ri’ye aşık olur. Baek Ma Ri ise gerçek kimliğini herkesten gizlemeye çalışan bir vampirdir.

 

 

71. 9 SECOND- ETERNAL TİME

 

Tesadüfen mahalle fotoğraf stüdyosu’nda, Yoo So Ra ile Kang Yoo Chan bir fotoğrafı zamanı durdurabilen büyülü bir kamera ile muhteşem bir hale getirirler. Önce, kamera oyuncak gibi görünse de, karşılaştıkları zorluklar ile yepyeni bir anlama gelir ve büyük aşklarına ve gençliklerine engel de olabilir.

 

 

72. MİSS İN KİSS

Playfull Kiss, İtzura na Kiss, Kiss Me’ den sonra yani sırasıyla, Kore, Japon ve Tayland versiyonlarından sonra Tayvan versiyonu dizinin konusu, ders çalışmakta berbat olan ve notları yerlerde gezen aklı havada ancak sevimli kızımızın okulun en zekisi ancak tam bir soğuk nevale olan çocuğuna aşık olup açılması ve saçma bir şekilde reddedilmesi.

Sonrasında ise babası ile evlerini kaybedip onların evinde yaşamaya başlaması.

 

 

 

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

4 Yorum
  1. Bilip bilmeden yazma izlemedigin dizileri ayıp yani insanları kandırıyosunuz insanlari ??

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.