Father is Strange ( Dizi Yorumu)

Gitti gönlümün efendisi…

Yıllardır kore dizisi izlerim. Saraydaki mücevher hariç uzun dizilere katlandığım görülmüş şey değildir normalde. Ancak dayandım, sabrettim, izledim.

Çünkü ben bu diziyi ne olursa olsun sevdim. Belli bir yerden sonra canımı sıkmadı mı? Sıktı.

Ama ben dayandım. Ben ki, 20 bölüme bile burun kıvıran, bir dizinin diğer sezonunu izlemek için büyük beklentide olması gereken, bir animeyi bile (20 şer dklık 12 bölüm malum şeyler) haftalar sonra bitirebilen bir canlı olarak.

Bu diziyi bitirdim.

 

Aile dizileri Kore’nin en çok tercih edilen dizileri.

Malum bunları yaşlı kesim de severek izliyor ve Father is Strange, gerek reyting, gerek popülerite olsun oldukça ses getirdi. Dizi bitiminden, oyuncular da epey kazançlı çıktı. Ryu Hwa Young ve Jung So min şimdiden başka projelere seçildiler hatta Jung’un dizisinin tanıtımı bile yayınlandı.

 

Father is Strange demişsiniz de…

Adamcağızın yaşadığı şeyler kolay mıydı? Ne zaman kolay olmuş sanki. Şimdi dizi isminde mantık aramaya çalışmam çok saçma olacak. Bir anlam da çıkaramıyorum zaten. Bu genel bir şey ama. İçeriğe uygun bir ad koyulmuyor.

 

Şimdi tek tek karakterlere ve olaylara değinirsem, bu yazının içinden çıkamam. O yüzden bana hissettirdikleri ve hoşuma giden noktalarından spoiler vermeden geçeceğim.

 

Ben aile dizileri pek sevmem ama bunu gerçekten severek ve neredeyse güncel takip ederek izledim. (Neredeyse…) Her kardeşin ilişkisi ayrı bir renkliydi. Ailevi sorunlar çok normal şeylerdi. Herkesin yaşayabileceği şeyleri anlatmaları belki de bu kadar izleyici çekti. Bilemiyorum.

Yani zorbalığa uğrayanı… Kamu personeli sınavına yıllarca çalışanı… Abla- kardeş kavgaları…

Çok bilindik şeyler bunlar. İnsanı çekiyor böyle sıcak konular.

Dizi boyunca favorim Avukat ablaydı. Çok güçlü bir karakterdi ve klişe değildi.

Oyuncu ve menejerin ilişkileri başta abi kardeş sandıkları için birbirlerini, izleyici biraz mırın kırın etse de ben başından beri destekledim. (Ki ensest en nefret ettiğim şey.) Kirli hissettirmedi duyguları bana bilmiyorum. Gerçeği bildiğim için galiba. Ama çelişki yaşadıkları kısımlarda üzülmedim değil.

 

Evlilik olayları açıkçası beni eğlendirdiği kadar da gerdi. Çünkü evlenirken sadece 2 kişi evlenmiyor. İki aile birleşiyor ve bence bu bir sorun. Ufkum iyice bir genişledi ve evliliğe bir adım daha uzaklaştım. dfghvhj

 

Father is Strange, çok rahat izlenebilcek, akıp giden bir dizi. İzleyin izlettirin.

Pek çok ayrıntıya değinmedim. Biraz üşengeçlikten, biraz da spoiler olmasın diye. dfghgjh

 

 

 

 

 

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

2 Yorum
  1. Hayat sırlarıyla bi bağlantısı var mı avukatla adam neden ayrılmış ve saklanan o 35 yıllık sır ne lütfen söyler misinnnmm

    1. Uyarlama olduğunu yeni fark ettim ve izlediğimde benzer yanları olduğunu gördüm ama çok fazla değiştirilmiş. Komedi ağırlıklı dizi melodram olmuş ve oyuncular kötü seçilmiş. Kore versiyonunda çocuğun annesi araya girdiği için ayrılmıştı kız. 35 yıllık sır da babalarının kimliğiyle ilgiliydi. Bizdeki versiyondaki sır farklı olabilir ama. 🙂

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.