En İyi Kore Dizileri 2017

Bir anlamda öneri listesi gibi…

Bu yıl içinde yayınlanan dizileri, tür ayrımı yapmadan, Kore’deki reytinglerinin yanında, kendi kişisel görüşüm ve Türkiye’de yayınlanan sitelerdeki yorumları da dikkate alarak böyle bir liste oluşturuyorum.

Daha önce bir öneri listesi oluşturmuştum ama bu sefer daha farklı. Sıralamada belli bir kriter yok.

Henüz izlemediklerim olduğu için izlediklerim arasındaki en iyiler bunlar.

Dediğim gibi liste baaayaa kişisel 😀

Ama eminim izlerseniz siz de seversiniz!

 

While You Were Sleeping

 

Rüyalarında gelecekte yaşanacak talihsiz olayları görebilen bir kadın ile ona bu olayları önlemesinde yardımcı olan bir savcının etrafında dönen bir dizi While You Were Sleeping.

Etkili bir girişle başladı kesinlikle.

Bölüm sayısı: 32 (Eski usül 16)

Türü: Romantik, fantastik, dram

 

Because This Is My First Life

 

30 larının sonlarında, evlenmemeyi seçmiş, evi ve aynı zamanda kredi borcu olan bir adam ve 30 larına yeni gelmiş, hiç kimseyle çıkmamış, eve ihtiyaç duyan bir kadının, ev arkadaşları olmalarıyla başlıyor Because This is My First Life.

Daha önce See Hee gibi bir karakteri K-Dramalarda gördüğünüzü düşünmüyorum. Çok orijinal bir karakter. Ji ho da klasik başrol kadınlardan değil ve dizinin işleyişi çok hoş.

Bölüm sayısı: 16

Türü: Romantik, komedi.

 

Age of Youth 2

5 üniversite öğrencisinin aynı evde kalmaları üzerine bir dizi Age of Youth. Kadroda eksikler ve yenilerle 2. sezonu yayınlandı bu yıl.

Bölüm sayısı: 14

Türü: Gizem, komedi, günlük yaşam

 

Suspicious Partner

Cinayet ile suçlanıp, katil damgası yiyen Eun Bong Hee ile ona ismini temizlemesinde yardımcı olan Noh Jin Wook üzerine işlenen bir dizi.

Bölüm sayısı: 40 (Eski usül 20)

Türü: Romantik, komedi.

 

 

Strong Woman Do Bong Soon

 

Doğuştan güçlü bir kadın olan Do Bong Soon’un oyun geliştirme isteği ve bir takım olaylar Ahn Min Hyuk ile tanışmasına sebep olur. Ahn Min Hyuk bir oyun geliştirme şirketinin CEO’sudur.

 

 

Chicago Typwriter

 

 

1930’larda Japon işgali sıralarında  yaşayan 3 kişinin, günümüzde reenkarne olmalarını konu ediniyor. Geçmişte bir arada olan bu üç kişi, günümüzde, biri hayalet biri ünlü bir yazar bir diğeri ise onun fanı olarak yaşıyor.

 

Girls’ Genaration 1979

 

 

1979 yılında Daegu’daki liseli kızların aileleri ve aşklarıyla ilgili bir dizi.

Kim Yeong Hee’ nin aynı adlı adlı romanından uyarlama.

Bölüm sayısı: 8

Türü: Gençlik, romantik.

My Father Is Strange

 

Byun ailesi üzerinden ilerleyen bir dizi.

Her yerde yazan konusu ise;

Bir aktör olan Ahn Joong Hee bir gün Byun Han Soo ve Na Young Sil (artı 4 çocuğu) in karşısına çıkar ve onlarla beraber yaşamaya başlar.

Bunu ayrıca yorumladım. 😀

Bölüm sayısı: 50

Türü: Aile

 

Voice

 

 

İki dedektif ailelerini öldüren seri katil için bir araya gelir.

Moo Jin Hyuk (Jang Hyuk) karısı öldürüldükten sonra hayatı kontrolden çıkmış biridir. Amerika’dan mezun olmuş ses profilinde uzman, polis olan babasını aynı seri katil tarafından yitiren Kang Kwon Joo (Lee Ha Na) ile tanıştıktan sonra kendini toparlamaya başlar. Katili yakalamak için 112 çağrı merkezi ekibi ile birlikte çalışırlar.

Bölüm sayısı: 16

Türü: Polisiye

2. sezonun 2018′ de geleceği açıklandı ancak kadro aynı mı belli değil maalesef.

 

 

Woman Of Dignity

 

Oldukça güzel bir kadın ve bir zamanların uçuş görevlisi olan Woo Ah Jin, zengin bir adamla evlenmiş ve kayınpederinin iflasa sürüklenmesinin ardından kocası Ahn Jae Suk tarafından aldatılarak terk edilmiştir. Park Bok Ja  ise yüksek sosyeteye karışmaya çalışmaktadır. Kang Ki Ho ise avukatlık yapmaktadır. Woo Ah Jin’in dibe vuruşu ve ardından gelişen olaylar konu edinilmektedir.

Bölüm sayısı: 20

Türü: Gizem, melodram, komedi (Karışık biraz)

 

 

Extra: Goblin

Goblin’i bilmeyen kaldı mı? 😀

2016’da başlasa da 2017’de bittiği için extra olarak ekledim ama şu an beni en çok etkileyen dizi Goblin. Eşsiz olduğundan falan da değil. Ama çekimi, replikleri, mekanları… hepsi bir araya gelince tekrar tekrar izlemek istemenize neden olmuyor mu?

 

 

Not: Mad dog güzel bir başlangıç yaptı. Onu listeye eklemesem de ayrıca yorumlayacağım yakında bitecek ama ben daha yeni başladım.

Not2: Şimdilik top 10 bunlar. Yıl sonunda fikrim değişir mi bilmiyorum.

Elbette kişisel zevkler tartışılmaz…

Sizde kendi listenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz! 🙂

 

 

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

2 Yorum
  1. renkler ve zevkler tartışılmaz sonuçta sizin sevdiğin diziler mesela şuana kadar belkide 100 den fazla kore dizisi izledim bana çok fazla goblini izlememi istediler bir başladım 3. bölümde bıraktım çünkü bana göre değildi sonra suspicious partneri çok önerdiler ben çok fazla bölüm var dedim ama bir başladım hayatımda en iyi izlediğim diziler listesinde 1. oldu bence en sevdiğim o ama sizin başka olabilir o yüzden saygı duyuyorum

    1. Teşekkür ederim. 🙂 Bu listeyi anlık ruh halime ve tam olarak bitirdiğim dizilere göre hazırlamıştım. Çok beğendiğim halde yarım bıraktığım bir sürü dizi de var. Ancak onları eklemeye utandığım için böyle bir liste çıktı ortaya. İzledikçe de güncellemeye çalışıyorum ama sanırım biraz tembelim. 😀

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.