DiziGenelSinemaWonhonland

En iyi 10 Marvel Dizisi

En iyi 10 Marvel Dizisi (Tavsiye) – Dizi yorumu

Bu liste göreceli olmakla beraber ben ve çevremdekiler tarafından oluşturulmuş, sizlerin hizmetine sunulmuş bir listedir. Hiçbir sorumluluk kabul etmemekle beraber bu 10 marvel dizisini izlemenizi şiddetle tavsiye eder, En iyi 10 Marvel Dizisi yazımızı keyifle okumanızı dileriz. Evet fazla resmi olan bu girişten sonra sizi listemize alıyorum.

1. Agents of Shield

Agents of Shield dizi konusu ve yorumu

Avangers filminde bahsedilen S.H.I.E.L.D örgütünün konu alındığı bir dizi. Aşk, arkadaşlık ve suç konularını ele alırken bunu bilim-kurgu ve fantastik yollarla güzelce kurgulayıp bizlere sunuyor. Özel yetenekleri olmayan SHIELD grubunu anlatan bu dizi IMDB’den 7.5 puan alarak listemize ekleniyor. Ajan Coulso’ nun kurduğu bu ekip bir de hacker barındırıyor.Oldukça maceralı bir dizi, izlemenizi tavsiye ederiz.

2. Daredevil

Marvel Daredevil dizi konusu ve yorumu

Matt Murdock henüz çocukken geçirdiği radyoaktif kaza yüzünden kör olur. Bildiğiniz gibi kör ya da sağır olanların diğer duyuları daha çok gelişir. Heh bu da tam öyle Matt kör ama senden benden iyi görüyor. Beşiktaştan Taksimi görüyor adam öyle birşey yani. Peki bunun konusu ne? Hikaye Matt’in babasının ölümüyle başlıyor. Matt gündüz avukatlık yaparken gece de Hell’s Kitchen’ da yargı dağıtıyor. Bir intikam nelere kadir görüyorsunuz. Babasının katilini bulma yolunda kararlı bir kahraman…

3. Iron Fist

Iron Fist dizi konusu ve yorumu

Eski usül bir karakter bildiğimiz demir yumruk abimiz. Bunların yanında dövüş sanatlarında usta olan bu abimiz de yargı dağıtmaktadır. 15 Yıldır ortalıkta görünmeyen Rand birden ortaya çıkar ve New York’a geri döner. Ee New York eskisi gibi değildir tabii.

4. Luke Cage

Luke Cage dizi konusu ve yorumu

Hell’s Kitchen’dan kalkıp Harlem’e gelen Luke abimiz burada Pop’un Berber dükkanında çalışmaya başlar. Harlem’de zenciler yoğundur.Bu abimizin derisi taş gibi zırh gibi birşey hiçbir şey etki etmiyor. Kurşun,bomba füze falan hikaye. Pop’un da zarar görmesiyle devam eden gangster, siyasilerin bir olup Luke’a karşı olması ile devam eder.

5. Punisher

Punisher dizi konusu ve yorumu

Karakterimiz eski bir asker ve bir süper kahramanın aksine öldürmekten büyük haz alıyor. İntikam süreci ailesinin öldürülmesiyle başlayan Frank Castle, New York’un yeraltı dünyasındaki alengirli işlerle yüzleşiyor. İntikam için yola çıkan Frank bunları görünce sadece ailesini değil daha büyük kitleleri ilgilendiren adaletsizlikleri çözmek için The Punisher olarak maceralarına devam ediyor.

6. Jessica Jones

Jessica Jones dizi konusu ve yorumu

Kahramanımız Jessica’yı özel dedektiflik yaptığı yıllardan takip eden olaylar peşini bırakmaz. Travmatik geçmişi, elindeki kimyasal sızıntı sonucu edindiği özel güçleri… Hell’s Kitchen’da bir süper kahraman daha!

7. Agent Carter

Agent Carter dizi konusu ve yorumu

Diziyi bilmeyen ve Marvel alemine Captain America’yı izleyerek dahil olmuş kişiler Peggy Carter’ı iyi bilirler. Steve’in donarak ardında kalbi kırık bıraktığı sevdiceği… Tekrar yalnız sürdürdüğü hayatına geri dönen Ajan Carter dizide gizli bir örgüt için çalışmalar yapar. 1940’ların atmosferinde geçen enfes bir dizi.

8. The Defenders

The Defenders dizi konusu ve yorumu

Katliam bir team: Jessica Jones, Luke Cage, Matt Murdock ve Danny Rand. Her biri serseri serbest stilde takılmayı seven sokak kahramanlarının bir araya gelip, birbirlerine destek olmaya çalışarak şehri kurtarışları konu edilmiş.Bu kadrosu ile The Defenders’a en iyi 10 marvel filmi listemizde yer vermesek haksızlık yapmış olurduk.

9. Runaways

Marvel Runaways dizi konusu ve yorumu

Ergenlik döneminde dağılmış bir takım çocukluk arkadaşının yavaş yavaş bir araya gelişi ve etraflarında gelişen gizemli olayları çözme çabalarının yanında yavaş yavaş keşfettikleri güçleriyle ve genç oyuncularıyla 14-18 yaş aralığının severek izleyebileceği bir dizi. (Ayrıca çizgi romanlarının son sayılarını Rainbow Rowell yazıyor. Gençlerin sesi denebilecek bir yazar.).En iyi 10 Marvel dizisi listemizde 9. Sırayı alıyor.

10. Cloak and Dagger

Cloak and Dagger dizi konusu ve yorumu

Biri karanlığa diğeri ise aydınlığa dair güçler edinen iki çocuğun yıllar sonra tekrar bir araya gelmesiyle başlıyor dizi. Omuz omuza savaşan bu ikilinin arasında gelişen romantizm diğer yapımlardan farklı olarak daha hoş bir ilerleyişte.

Bu yazımızda sizin için en iyi 10 marvel dizisini yorumladık.Diğer önerilerimiz için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Related posts
FilmGenelKitapSinema

The Sun is Also a Star Filmine Dair

DiziGenelSinemaWonhonland

Kore Dizisi Önerileri (2019)

GenelKitapWonhonland

The Wicked King - Holly Black (Kitap Yorumu)

GenelKitapWonhonland

Bloodwitch - Susan Dennard (Preview Excerpt Yorumu)

Bizimle Yazmak İster Misin?
Mail ile kendini tanıtman yeterli :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir