Chief Kim (Dizi yorumu)

Ben bu diziyi izlerken çooook eğlendim. Net eğ-len-dim.

Açık konuşmak gerekirse her kore dizisi kategorisi, genelde romantik komedi olanlar falan, o kadar da komik olmuyor. Herkes romantik kısma odaklanıyor zaten komedi de çiftler arasındaki atışmalar ve utanç içeren durumlar içinde bulunmayı kapsıyor.

 

Bu dizi böyle değildi işte.

Chief Kim, romantik komedi olarak geçiyor sanırım ama hayır. Komedi unsuru daha ön plandaydı. Romantizm isteyenleri çok tatmin etmez. Oldukça geri planda kalıyor çünkü.

Ama.

Ama..

Ama…

Bromance var!

Goblin’deki azrail ve dokkebinin, school 2013 de jong suk ve woo bin’in, heirs da min ho ve woo bin’in olduğu kadar bromance var. Hatta daha fazla.

Bu kavram beni eğlendirmeye yetiyor zaten. Fujoshilikle alakam bile yok ama lisede de böyle hem atışıp hem de birbirini seven erkek sınıf arkadaşlarım vardı. Grup halinde takılırlardı ve saçma sapan şeyler yaparlardı. Gülerdim. Güzel zamanlardı. Chief Kim, bana biraz da onları anımsattı.

 

Konusunu, zimmete para geçirmeyi mükemmel ve izi bulunamaz bir şekilde yapan bir muhasebecinin, halk kahramanına dönüşmesi olarak yazsam, yalan olmaz.

Kim Seung Ryong , Seo Yul tarafından TQ Grup adlı şirkete çok büyük miktarda parayı aklamak için muhasebe şefi olarak alınır. Oraya girme amacı milyon dolarları kendi zimmetine geçirmek iken yanlışlıkla kahraman olur ve ne kadar inkar etse de bu hoşuna gider ve ona göre davranmaya başlar.

Aslında başından beri hiç de kötü olmayan bir karakterdi. Hep bir sevimliydi ama herkes gıcık oluyordu ona.

Bu Seo Yul’u az deli etmedi. Gerçi kendisi de az değildi hani. Sen bırak savcılığı gel finans müdürü ol. Ama yine doğru yolu buldu yakışıklı. Cidden çok yakışıklı ya. Konu dağılıyor farkındayım ama onun sahnelerinde acayip dikkat kesildiğimi fark ettim. Oysa daha önce Twenty’ de izleyip de nasıl fark etmemişim bilemedim.

 

Dizi de hiç bir karakteri gereksiz bulmadım. Hepsinin bir rengi vardı vardı bana göre.

 

Özellikle bu çocuk. Kesinlikle gereksiz değildi ve çok da öne çıkan bir karakter olmamasına rağmen resmen rol çaldı. Ekiptekileri dizi biter bitmez unutsam da onu unutmadım. Bi de Tanzanyaca biliyormuş fcghvbh Bir konuşması var, o kadar garip geldi ki. Irkçılıkla alakası yok ama bir korelinin afrika dili konuşması güzeldi bence.

 

 

Bu gifte de ölümden döndükten sonra kendine 2 koruma alıp geldiği sahne var sdfghjbc

 

Aslında çok şey anlatmak istiyorum ama spoiler vermek istemiyorum. Çok entrikalı bir dizi değil ama ben yinede kendiniz görmenizi tercih ederim.

Bu yılın şimdilik en eğlenceli dizisi bu bence.

 

Dart tahtasındaki Seo Yul’a dikkat. 😀

 

Chief Kim ile Seo Yul’un aralarındaki sevgi-nefret ilişkisi de dizide tescilli ayrıca.

 

Vee son olarak diziye başlamama sebep olan sahneyi de sizlere sunuyorum ve ilginizi biraz bile çektiyse kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

 

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

Yorum yapılmamış

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.