2018 Kore Dizileri

Anthology

 

Black Mirror gibi her bölümü ayrı konu ve oyunculara ait bir serinin 6. bölümü olan ama aslında tek bölümlük bir dizi. İlk beşi 2017 de çıktığı için onları eklemeyeceğim. Gerisini de eklemiyorum. One var diye bunu ekledim. İstisnai 😀

Bölüm sayısı: 1

Konusu: 16 yıl önce, So Yi, Seul’den büyük ebeveynlerinin yanına gider. Orada insanlara kaba davransa da aslında anne-babasının yokluğunun acısını çekmektedir. O bir antoloji yazar. Sınıf arkadaşı Jin Hyun ile.

My First Love

 

Bölüm sayısı: 8

Konusu: Kang Shin Woo, iyi görünümlü bir matematik öğretmenidir. İlk aşkı Han Ji Soo’yu son 10 yıldır hala unutamamıştır. Bir kaza sonucu lise günlerine geri döner. Orada genç olan kendisiyle tanışır. Ve ilk aşkını gerçeğe dönüştürmek için mücadele ederler.

 

Yeonnam-dong 539

Bölüm sayısı: 12

Konusu: Yeonnam-dong Seul’ de aynı evi (share house) paylaşan insanların yaşamını konu ediniyor. Ev sakinlerinin bazıları; Sang Bong Tae, Yoon Yi Na ve Do Jan.

Return

Bölüm sayısı: 32 (Eski usül 16)

Konusu: Choi Ja-Hye bir avukattır ve Dok Go Young çok öfkeli bir dedektiftir. Şüphelilerin elit sınıftan çocukların olduğu bir cinayet davasında birlikte çalışırlar.

 

Cross

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Kang In Kyu’nun babası 13 yıl önce vahşice öldürülür. Babasının ölümünün intikamını almayı kendine sorumluluk edinen In Kyu doktor olur. Daha sonra da hapishanede çalışmak için gönüllü olur. Katillerin hapsedildiği yerde.

 

Mother

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Hye Na adlı küçük kız annesi tarafından istismar edilir. Hiç de iyi olmamasına rağmen herkese iyi olduğunu söyler. Soo Jin, Hye Na’nın okulunda geçici öğretmendir. Soo Jin küçük kızın durumunun farkındadır ve onun annesi olmaya karar verir.

Not: Aslında bu dizinin menşei Japonya ve 2010 yapımı . Bizde de uyarlandı. Tutmuş demek ki bu da Kore versiyonu. (Japonya’da baya tutmuş. Reyting, ödüller falan..)

Misty

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Go Hye Ran popüler bir haber sunucusudur. İşinde sıkı çalışır. Bir gün, bir cinayet davasında şüpheli olur. Kocası Kang Tae Wook, geçmişte savcı olarak çalışmıştır ancak artık millet vekili olarak çalışmaktadır. Evlilikleri artık uçurımda gibidir. Kang Tae Wook, karısını savunmaya karar verir ve birbirlerine yeniden aşık olurlar.

 

Radio Romance

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Song Geu Rim radyo program yazarı olarak çalışıyordur.Annesi kördür ve çocukluğunda annesi sık sık radyo dinlemektedir.Bu durum onun bir radyo programı yazarı olmasına yol açar ancak tam olarak yetenekli değildir. Şimdi üzerinde çalıştığı radyo programı iptal edilmekle karşı karşıya kalır. Buna engel olmak için, başarılı aktör Ji Soo Ho’yu bir şekilde ikna ederek programına dahil etmeyi başarır.

 

Eulachacha Waikiki

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Kang Dong-Goo film yönetmeni olmayı hayal eder ancak kötü şansı yüzünden alaycı biridir. Cheon Joon-Ki babasının izinden gitmek ister ve bir aktör olur. Bong-Doo-Sik Seul’e senarist olma hayalleriyle gelir ancak işler düşündüğü kadar kolay değildir.

Bu 3 adam Waikiki adlı konuk evinde bir araya gelir. Aralarına gizemli bir bebek ve bekar anne katılır.

Children of A Lesser God

 

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Cheon Jae-In bir dedektiftir ve son derece akıllıdır. Sadece gerçekler, mantık ve sayılarla ilgilenir. Kim Dan’ da bir dedektiftir. Kurbanların öldüğü anları görmek gibi doğaüstü bir yeteneği vardır. Kişilik açısından tamamen farklıdırlar ancak güçlü bir örgütün komplosunu ortaya çıkarmak için beraber çalışırlar.

 

Queen of Mystery 2

 

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Yoo Seol-Ok hayatını ev hanımı olarak geçirmiştir. Dedektif Ha Wan-Seung ile takım olurlar ve gizemli davaları çözerler.

Good Witch

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Cha Sun-Hee bir ev hanımıdır ve Bong Cheon-Dae ile evlidir. Kocası şu an işsizdir. Cha Do-Hee adında bir ikizi vardır. Uçuş görevlisi olarak çalışmaktadır. Tek yumurta ikizleri olmalarına rağmen tamamen zıt kişilikleri vardır. Cha Do-Hee, Cha Sun-Hee’nin uçuş asistanı kardeşi gibi davranmasına yol açan bir duruma karışır. Sonra da Pilot Song Woo Jin ile tanışır.

 

Live

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Drama serisi, polis memurlarının bir mahallin bürosundaki sevinci ve kederini içeriyor. Onlar günlük yaşamdaki değerleri desteklemeye ve adaleti korumaya çalışıyorlardır.

 

My Husband Oh Jak-Doo

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Han Seung-Joo, 30’lu yaşlarının ortasında bekar bir kadındır ve bir yayın istasyonunda polis memuru olarak çalışmaktadır. İşini iyi yapıyordur, ancak ev işinde neredeyse berbattır. Han Seung-Joo, bekar  kadınlarla ilgili toplumsal önyargılarla uğraşmaya zorlanmaktadır. Bir “evli kadının” konumunu elde etmek için, dağda yaşayan Oh Jak-Doo ile evlenir. Onların evlilikleri aşka dayalı değildir, ancak ilişkileri romantizme doğru gelişme gösterir.

 

My Ajusshi/Mister

Bölüm sayısı: ?

Konusu: 40 yaşlarındaki bir adam hayatın ağırlığına dayanmaktadır. 20’li yaşlarındaki bir kadın farklı deneyimler geçirir, ancak hayatının ağırlığına da direnir. Adam ve kadın birbirlerine yardım etmek için bir araya gelirler.

 

Rich Family’s Son

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Lee Gwang-Jae zengin bir ailenin oğludur ve olgunlaşmamıştır. Babası ölür ve büyük bir borç bırakır. Lee Gwang-Jae, babasının onuru için, borcunu ödemek için çabalamaktadır. Parlak ve olumlu kişiliğiyle Kim Young-Ha, Lee Gwang-Jae’yi desteklemektedir.

 

A Poem A Day / You Who Forgot Poetry

 

Bölüm sayısı: ?

Konusu:  Hikaye, bir grup fizik tedavi uzmanı, hemşire, radyolojik teknoloji uzmanı ve stajyeri içeriyor.

Ye Jae-Wook, fiziksel terapist olarak çalışmakta ve aynı zamanda,  aynı alanda ders vermektedir. Hastanede ekip lideri olarak çalışmaya başlar.

Woo Bo-Young 3 yıldır fiziksel terapist olarak çalışmaktadır. Bir şair olmak istemektedir, ancak zavallı ailesinin geçmişi nedeniyle fizik tedavi uzmanı olmaya çalışmıştır. Shin Min-Ho stajyerdir, ancak fizik tedaviyle ilgilenmiyordur. Onun notları tıp fakültesi,  doktor ve de ebeveynleri için fizik tedavi eğitimi alması için yeterli olmamıştır.

 

That Man Oh Soo

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Oh Soo 20’lerindeki bir adamdır  ve BT alanında umut verici bir mühendistir, bir kafenin sahibidir ve bir barista olarak çalışmaktadır. Akıllı ve yakışıklıdır. Gizemli bir polen (?)  kullanarak erkekler ve bayanlar için cupid’lik (bizde çöpçatanlık) yapar. Polen yüzünden Seo Yoo-Ri’ye  aşık olur. O (Yoo-Ri),  20’sinde olup bir polis memuru olarak çalışmaktadır. Parlak bir kişiliğe sahiptir ve ailesini tek başına desteklemektedir.

 

Pretty Noona Who Buys Me Food

Bölüm sayısı: ?

Konusu:  Yoon Jin-A 30 yaşlarındaki bekar bir kadındır. Bir kahve şirketinde müdür olarak çalışmaktadır. Rahat biridir, ancak içeride boş hissediyordur. Seo Joon-Hee, en iyi arkadaşı Seo Kyung-Sun’in küçük kardeşidir. Yurtdışında işi bittikten sonra Güney Kore’ye geri dönmüştür. Yoon Jin-A eskiden çocuksu bir adamken, şimdi çok daha farklı görünüyordur.

 

Switch: Change the World

 

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Bir adam dolandırıcıdır. Baro sınavını geçecek kadar akıllıdır ancak savcı olamıyordur. O artık savcıların cezalandıramadıkları suçluları cezalandırmaktadır.

 

Grand Prince

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Lee Kang hırslı bir prenstir. Sung Ja-Hyun’a aşıktır. Prestijli bir ailenin güzel bir kadınıdır. Fakat Lee Kang’ın küçük kardeşi Lee Whi da onu seviyordur. Ja-Hyun’a sahip olmak için Lee Kang, kral olmak istiyordur… küçük kardeşini öldürmesi gerekse bile.

 

Marry Me Now?

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Park Yoo-Ha tıp okulunda çok çalışmış ve stajyer dersini bitirmiştir. Babası nedeniyle doktor olmak için çok çalışıyordur. Babası kendi başına 4 çocuğu büyütmüş ve en büyük ablası da ailesi için  fedakarlık yapmıştır.

Park Yoo-Ha diğer insanlarla ilgilenmiyordur. Birdenbire, babası bina sahibi olsun diye zengin olan bir kadınla evlenir.

Bu arada, Jung Eun-Tae  doktor olarak çalışır. Yurtdışına sağlık hizmeti götürmek için gönüllü olur, ancak Kore’ye döner. Jung Eun-Tae evlilikle ilgilenmiyordur, çünkü babası tıbbî çalışmalarına ailesinden daha çok öncelik veriyor ve Jung Eun-Tae de babası gibi düşünüyordur.

Great Seducer

 

Bölüm sayısı: ?

Konusu:. Hayattaki en acınası şeyin aşkın varlığına inanmak olduğunu düşünen Shi-Hyun tehlikeli bir aşk oyunu oynamaya başlar. Eun Tae-Hee’yi kendine âşık etmeye çalışır.

 

Let’s Hold Hands Tightly and Watch The Sunset

 

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Evli bir çift ölümle ilgili bir krizle karşı karşıyadır. Geçmişlerine birlikte bakarlar ve ailenin önemini kavrarlar.

Nam Hyun-Joo, üniversiteden kıdemlisi olan Kim Do-Young’la evlenmiştir. Karı koca olarak mutlu bir hayat yaşarlar.

Kim Do-Young bir mimar olarak çalışıyordur ve bir zamanlar kendi alanında bir dahi olarak düşünülmüştür. Uzlaşmalar yapmayı reddetmesi ve stiline uyması onun görevinde zorluklar yaşamasına neden olmuştur.

Bir gün Nam Hyun-Joo boşanmak ister ve Kim Do-Young’un ilk sevgisi ortaya çıkar.

 

Are You Human Too?

Bölüm sayısı: 16

Konusu: Nam Shin, büyük bir şirketin varisidir. Beklanmedik bir kaza sonucu komaya girer. Annesi Oh Ro Ra, beyin ve yapay zeka üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Oğluna benzeyen bir android üretir. Nam Shin III. Robot, oğlu gibi davranmaktadır ve So Bong adında bir koruması vardır.

 

Clean With Passion For Now

Bölüm sayısı: ?

Konusu:  Jang Sun-Gyeol’un mikofobisi (mikrop korkusu) vardır ve bir temizlik şirketi işletiyordur. O, Gil O-Sol’la tanışır.

O-Sol’ün parlak bir karakteri vardır ve kirlenmeye aldırmaz. Gil O-Sol’un yardımıyla, Jang Sun-Gyeol, fobisiyle yüzleşir ve bu pasaklı kıza bir şeyler hissetmeye başlar. 

Miracle That We Met

 

Bölüm sayısı: ?

Konusu: Bir adam geçirdiği kazada ölür ancak ruhu başka bir bedende tekrar uyanır. O artık iki ailenin başıdır ve iki eşe sahiptir.

 

Mistress

Bölüm sayısı:

Konusu: 30’larındaki 4 kadın arkadaşın hayatlarını anlatmaktadır.

 

Ms. Hammurabi

Bölüm sayısı:

Konusu: Park Cha O Reum, çaylak hakim olarak çalışmaktadır. 20’li yaşlarının ortasında ve “göze göz” ilkesini izlemektedir. Önyargı kabul etmiyor veya körü körüne otoriteyi izlemiyordur. Davalarla uğraşırken, kendisi ve meslektaşları, Im Ba-Reun da dahil olmak üzere, kişilik olarak büyürler.

 

 

 

Bu içerikte Nisan ayına kadar çıkacak ve çıkmış olan dizileri derledim. Aynı içerikle Nisandan sonrakileri de derleyeceğim. Part 2 şeklinde sitede bulabilirsiniz. 🙂

Kaynak:  Asianwiki

 

Not: Şu an aralarında beklediğim 2 dizi var benim. En çok;

Pretty Noona Who Buy Me Food

ve

Switch: Change the World’ü merak ediyorum 😀

Sule

Kararsız karakteri hayatına yansımış, belli bir zevki asla olmayan, her şeyden biraz seven, yeri geldiğinde realist, genellikle sürrealist bir kişilik. Tanıdıkları hayal aleminde yaşadığını söylese de, bir dünyalı parçası.

Yorum yapılmamış

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.